На всій території України для протидії коронавірусу офіційно запровадили карантин

На всій території України для протидії коронавірусу офіційно запровадили карантин

Фото: УНІАН

Кабінет міністрів вдався до обмежувальних заходів через загрозу коронавірусу.

Кабінет міністрів України, починаючи від 12 березня, запроваджує обмежувальні заходи на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.

Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.

Зазначається, що Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

"На засіданні Кабінету міністрів 11 березня ухвалено рішення виділити 100 млн грн на першочергове придбання засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Разом із цим задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення", – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, заплановано запроваждення карантину в навчальних закладах терміном на три тижні.

Також уряд ухвалив рішення закупити інфрачервоне обладнання  для проведення скринінгу на відстані в міжнародному аеропорті Бориспіль.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація