Вартість акцизної марки зросте до 3,5 разів - ЗМІ Новини компаній

Вартість акцизної марки зросте до 3,5 разів - ЗМІ

Вартість акцизної марки може підвищитися / Фото: gbgalsgallery.com

Швейцарці провели вже кілька презентацій для співробітників Мінфіну та фіскальної служби.

Вартість акцизної марки на алкогольні вироби та тютюн зросте від півтора до трьох з половиною разів. Підвищення ціни відбудеться в рамках створення онлайн-системи моніторингу і контролю за обігом підакцизної продукції TRACK & TRACE, зокрема за тютюновими та алкогольними виробами.

Як повідомляють джерела "Українських новин", TRACK&TRACE-технологія будуватиметься на основі розробок швейцарської компанії SICPA, яка є однією з найбільших європейських виробників захищених фарб. Система SICPATRACE дозволяє встановлювати ідентичність кожної марки акцизного податку, зокрема, використовуючи невидимі фарби власної розробки SICPA і прилади для контролю ідентичності акцизних марок. Також система SICPATRACE передбачає переобладнання автоматизованих ліній виробників підакцизної продукції.

Швейцарці провели вже кілька презентацій для співробітників Мінфіну та Державної фіскальної служби, в ході яких уточнювалися параметри техніко-економічного обґрунтування проекту. Зокрема, вартість системи моніторингу для України буде залежати від кількості та географічного розташування автоматизованих ліній виробників підакцизної продукції, видів підакцизної продукції, які підлягають контролю, та терміну дії контракту (5 або 10 років).

Наприклад, для Бразилії при щорічному обсязі 40 млрд акцизних марок, вартість системи SICPATRACE становить 13 дол. за 1000 марок (0,3 грн за одиницю). В Україні щорічний обсяг марок акцизного податку становить понад 6 млрд штук, тому вартість системи SICPATRACE буде дорожчою. Крім того, слід враховувати, що на вартість марок акцизного податку будуть впливати системні зміни курсів валюти. За поточним валютним курсом вартість однієї акцизної марки складе 30-35 копійок, і буде однаковою як для алкогольних виробів, так і для тютюнових. "Однак, незважаючи на те, що плата за марки акцизного податку сплачується виробниками та імпортерами підакцизних товарів, вартість акцизної марки не вплине на бюджетні показники", - повідомляє джерело агентства.

Наразі акцизна марка на алкогольні вироби коштує 19 коп, на тютюн - 9 коп.

Наступна публікація