Російський газ подешевшає для України до 230 доларів - ЗМІ

Російський газ подешевшає для України до 230 доларів - ЗМІ

ЗМІ: російський газ подешевшає для України до 230 доларів / Фото: vesti.kz

Росія погодилась знизити ціну газу для України в обмін на преференції при продажі перспективних стратегічних активів.

Москва і Київ завершили газові переговори, погодивши нову вартість російського газу для України.

Про це повідомило джерело видання Экономические известия в Адміністрації президента, не уточнивши при цьому коли відбудеться підписання домовленостей.

"Орієнтовно, кінець листопада - початок грудня. Зараз на рівні урядів, компаній "Нафтогаз України" і "Газпром" триває узгодження технічних деталей з оформлення нових домовленостей. Коли все буде готово, буде визначена дата зустрічі президентів України і Росії, які і завізують документи", - зазначив співрозмовник видання.

Серед деталей нових умов газового співробітництва він виділив: вартість газу на рівні 220-230 доларів за 1 тис. куб. м (обговорюваний діапазон цін на переговорах був 150-270 доларів за 1 тис. куб. м); оплата газових поставок і можливість кредитування в рублях.

Крім того, за словами джерела, нові угоди також передбачають можливість надання преференцій для російських інвесторів у разі їх участі в приватизації підприємств в Україні.

На думку експертів, нові умови поставок газу в Україну будуть ґрунтуватися не тільки на економічних розрахунках, а й на політичних гарантіях обох сторін.

Зокрема, в питанні про приватизацію перспективних стратегічних активів, яку має намір здійснити Кабмін Миколи Азарова, - енергогенеруючих і регіональних газопостачальних компаній (облгазів).

А питання про тристоронній консорціум з участю Росії і Брюсселя для модернізації та управління українською газотранспортною системою експерти відносять до розряду геополітичних, оскільки воно впливає на стабільність газових поставок у міждержавному масштабі і повинне враховувати інтереси постачальника (Росії), транзитера (України) і споживачів в країнах ЄС.

Читайте також:

Нову ціну на газ для України можуть озвучити вже до грудня

Україна і Росія почали оформляти "таємну" газову угоду

"Газпром" готовий знизити ціни усім, крім України

Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Кабмін передумав судитися з Росією за газ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація