Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Дата публікації
Перегляди
1395
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів / Фото: УНІАН

Азаров розповів, якою могла бути ціна газу без отриманої в Харкові знижки від РФ.

Ціна російського газу для України без урахування "харківських угод" складала би на сьогоднішній день 546 доларів за тисячу кубів, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" становить 546 дол. (за 1 тис. куб. м)", - заявив Азаров і додав, що Німеччина, наприклад, купує газ за ціною 346 дол. за 1 тис. куб. м, перебуваючи на 2 тис. км далі від кордонів Росії, ніж Україна.

"Ми стримуємо тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, населення платить в середньому 866 гривень за 1 тисячу кубічних метрів, підприємства теплокомуненерго закуповують газ за ціною 1309 гривень, але якщо ми не досягнемо домовленості з Російською Федерацією, чи довго ще ми зможемо утримувати цю різницю в тарифах, яка за рік складає 16 мільярдів гривень", - додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, у IV кварталі 2011 року базова ціна на газ для України повинна скласти 564 дол. за 1 тис. куб. м. Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко відзначав, що ціна газу у IV складе 398 - 402 дол.

Як повідомлялось, ще 26 вересня Азаров заявив, що Київ та Москва домовились про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія погодилась на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС. Представники ЄС тоді повідомили, що взагалі нічого не знають про створення такого консорціуму.

Також глава уряду запевнив, що на зустрічі президентів України і Росії була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку, в "Газпромі" заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені в найближчий час.

18 жовтня російський президент Дмитро Медведєв уперше заявив, що газові угоди з України підлягають перегляду.

Читайте також:

Нові газові угоди між Україною та Росією знову відкладаються

Гриценко: Янукович зараз не підписав би "харківські угоди"

Мєдвєдєв і Янукович придумали "Харківські угоди" на дачі

Янукович заявив, що "Харківськими угодами" рятував Україну

Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
1395
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація