Без "харківських угод" газ для України коштував би зараз 546 доларів

Азаров розповів, якою могла бути ціна газу без отриманої в Харкові знижки від РФ.

Ціна російського газу для України без урахування "харківських угод" складала би на сьогоднішній день 546 доларів за тисячу кубів, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" становить 546 дол. (за 1 тис. куб. м)", - заявив Азаров і додав, що Німеччина, наприклад, купує газ за ціною 346 дол. за 1 тис. куб. м, перебуваючи на 2 тис. км далі від кордонів Росії, ніж Україна.

"Ми стримуємо тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, населення платить в середньому 866 гривень за 1 тисячу кубічних метрів, підприємства теплокомуненерго закуповують газ за ціною 1309 гривень, але якщо ми не досягнемо домовленості з Російською Федерацією, чи довго ще ми зможемо утримувати цю різницю в тарифах, яка за рік складає 16 мільярдів гривень", - додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, у IV кварталі 2011 року базова ціна на газ для України повинна скласти 564 дол. за 1 тис. куб. м. Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко відзначав, що ціна газу у IV складе 398 - 402 дол.

Як повідомлялось, ще 26 вересня Азаров заявив, що Київ та Москва домовились про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія погодилась на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС. Представники ЄС тоді повідомили, що взагалі нічого не знають про створення такого консорціуму.

Також глава уряду запевнив, що на зустрічі президентів України і Росії була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку, в "Газпромі" заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені в найближчий час.

18 жовтня російський президент Дмитро Медведєв уперше заявив, що газові угоди з України підлягають перегляду.

Читайте також:

Нові газові угоди між Україною та Росією знову відкладаються

Гриценко: Янукович зараз не підписав би "харківські угоди"

Мєдвєдєв і Янукович придумали "Харківські угоди" на дачі

Янукович заявив, що "Харківськими угодами" рятував Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: