Україна зібрала найбільший врожай за всі роки незалежності

Дата публікації
Перегляди
6353
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна зібрала найбільший врожай за всі роки незалежності

Україна зібрала найбільший врожай за всі роки незалежності / Фото: Вкурсе

Урожай зерна 2011 року є найбільшим з усіх, які коли-небудь збирала Україна.

У міру просування збиральної кампанії в Україні більшість чиновників та експертів неодноразово переглядали свої прогнози врожаю-2011 в бік збільшення. Зараз, коли в країні за результатами обробки 96% площ зібрано 54064000 тонн, стало зрозуміло що ці прогнози виявилися занадто обережними, а врожай став рекордним за всю історію України.

Мінагропрод ще не оновлював прогноз врожаю (попередня його оцінка - 53-54 млн тонн, озвучена у другій декаді жовтня). Аналітики агентства "ААА" очікують врожай зерна складе 55,5 млн тонн, пише Дело.

Прогноз був переглянутий у бік збільшення за рахунок підвищення зростання врожаю кукурудзи до 20,4 млн тонн і врожаю рису до 182 тисяч тонн. Це на 68,5% і 22,7% відповідно більше обсягів минулого року. Також збільшено загальний врожай олійних культур - до 13,5 млн тонн або на 28,6% більше обсягів минулого року.

Остаточна цифра врожаю-2011 в більшій мірі залежить від величини врожаю кукурудзи, збирання якої ще триває. За даними Української аграрної конфедерації середньоукраїнська врожайність кукурудзи досягла 60 ц/га. У минулому, рекордному для валового збору кукурудзи, році (12 млн тонн) цей показник становив 45 ц/га.

Нагадаємо, що попередній рекордний урождай зерна був зафіксований в Україні в 2008 році і склав 50200000 тонн. А історичний рекорд був зафіксований в 1990 році - тоді було зібрано 51 млн тонн.

Нагадаємо, що на наступний рік експерти прогнозують, що Україна матиме проблеми з зерновими, оскільки через несприятливі погодні умови аграрії можуть втратити до 30% посівів озимих.

Читайте також:

Через "зернові мита" Україна втратила півтора мільярда доларів

В Україні не вистачає складів для рекордного врожаю зернових

Українці встановили абсолютний рекорд з вирощування картоплі

Україна у наступному році матиме проблеми з зерном

Україна може втратити третину врожаю

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6353
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація