Українці встановили абсолютний рекорд з вирощування картоплі

Українці встановили абсолютний рекорд з вирощування картоплі

Українці встановили абсолютний рекорд з вирощування картоплі / Фото: alibaba.com

Збільшення посівних площ, хороша погода та нові технології дозволили Україні зібрати рекордний врожай картоплі.

За даними Держстату, станом на 30 вересня з 98% посівних площ зібрано понад 23 млн тонн картоплі, що за 20 років незалежності є найвищим показником.

Рекордний урожай зумовили два чинники - розширення посівних площ і збільшення врожайності за рахунок погодних факторів і технологій, пише Дело.

У поточному році посівні площі зросли до 1439000 га (з 1408000 га в 2010 році), а внаслідок сприятливої ​​погоди середня врожайність склала 166 ц / га.

Результати високого валу привели до значного здешевлення продукту: з початку збирання в серпні оптові ціни на картоплю знизилися в три рази, досягнувши ціни в опті 0,6-1 гривню / кг.

Тепер основна проблема, яка стоїть перед аграріями - як зберегти рекордний врожай. За даними Української аграрної конфедерації, картоплесховища в Україну мають об'єм 1016000 тонн, з них в 2011 році побудовано 38 об'єктів на 135 тис. тонн зберігання. За оцінками Міжнародної фінансової корпорації при середньому врожаї картоплі 18-19 млн тонн на рік в Україну потреба в картоплесховищах становить 4 млн тонн.

У зв'язку з тим, що 95% картоплі виробляється приватними сільськими господарствами, наростити потужності зі зберігання до такої позначки практично неможливо, тому що інвестиції в сховище на 2-3 тис. тонн картоплі складають близько 1 млн доларів. Через відсутність належних умов зберігання щорічно втрачається від 15% до 30% врожаю.

У той же час збільшення експорту картоплі могло б сприяти зняттю надлишків і підвищення цін, але Росія - традиційний ринок збуту (5-10 тис. тонн на рік) - у поточному році сама має намір експортувати 1 млн тонн власного продукту в Середню Азію.

Нагадаємо, що департамент харчової промисловості Міністерства аграрної політики і продовольства України спільно з Академією аграрних наук України вивчають можливість виробництва біопалива з картоплі.

Читайте також:

Через великий врожай фермери не знають, що робити з картоплею

Найдешевшу картоплю в Україні продають у Львові

Хороший врожай картоплі зробить фермерів банкрутами

В Україні робитимуть бензин із картоплі

Повʼязані теми:

Наступна публікація