Через великий врожай фермери не знають, що робити з картоплею

Фермери, які засадили десятки гектарів, опинилися у скрутному становищі. Експорт не має сенсу: в Росії власної картоплі вистачає. Нормальних сховищ для овочів у всій країні одиниці.

Українські фермери скаржаться на занадто великі врожаї. Картопля, капуста і цибуля вже значно подешевшали, і через те, що за овочі дають копійки, вони гниють на складах.

Як відомо, минулого року був неврожай картоплі, її ціна становила 8 гривень за кіло. Тоді уряд закликав збільшити площі. Фермери, які засадили десятки гектарів, зараз опинилися у скрутному становищі.

"Коли вже собівартість набагато вища, ніж реалізаційна ціна, то починаєш думати: чи варто її викопувати, чи краще хай буде добриво на наступний рік", - розповідає голова аграрної компанії Олександр Кулінський.

Ситуацію ускладнює те, що нормальних сховищ для овочів у всій країні одиниці. У той же час, допомогу обіцяє уряд.

"Запланували в Аграрний фонд рекордну кількість грошей на поточний рік – 7 мільярдів гривень. Щоб зняти з ринку надлишки сільськогосподарської продукції", - зазначив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

За словами експерта Марії Колесник, уряд ще не виходив на ринок. Та навіть якщо вийде, на такому рівні ніхто малими партіями урожай не скуповує: ні держава, ні торговельні мережі, ні експортери. А налагодити тривалі масові поставки дрібні господарники просто не зможуть.

Цього року навіть експорт не має сенсу: зокрема, в Росії власної картоплі вистачає. Те саме з усім борщовим набором – від капусти до цибулі.

Таким чином, багато фермерів вже готові взагалі відмовитися вирощувати картоплю наступного року. Це, в свою чергу, може призвести до різкого підвищення ціни на неї.

Читайте також:

Кабмін обкладе митом експорт олії

Життя українців буде дуже "солодким"

Українцям не дадуть поїсти дешевої гречки

ВідеоЦінники на базарі милують око

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: