Ірванця відзначили ”Ангелусом”

У польському місті Вроцлав вдруге відбувся мистецький конкурс Літературна нагорода Центральної Європи ”Ангелус”.

У польському місті Вроцлав вдруге відбувся мистецький конкурс Літературна нагорода Центральної Європи ”Ангелус” (”Angelus”). Серед відзначених фіналістів - книга ”Рівно/Ровно (Стіна)” українського письменника Олександр Ірванця.

Під час визначення нагород голова журі конкурсу Наталія Горбанєвська зауважила, що „всі вибрані книжки, навіть ті, що є фікцією, стоять на пограниччі чистої літератури та літератури факту”. А це, на її думку, „найкраща форма сучасної літератури”.

Відзнаки для семи фіналістів конкурсу встановили органи місцевого самоврядування Вроцлава.

У книзі О.Ірванця ”Рівно/Ровно”, що вперше була опублікована у 2000 році, розповідається про місто, яке внаслідок історичних обставин було поділене муром - за зразком Берлінської стіни - на два сектори.

Стіна, яка ділила місто, була водночас кордоном між західним та радянським світом. Головний герой роману, літератор Шойма Ецірван, який мешкає у західному секторі, одного дня опиняється по інший бік муру. Автор передбачив одне з роздоріж, на якому ще зовсім недавно стояла Україна - розділення на східну та західну.

Літературна нагорода Центральної Європи ”Ангелус” - найпрестижніша у Польщі нагорода в галузі прозаїчної творчості, яка перекладається на польську мову. Її присуджують щорічно письменникам з Центральної Європи, які порушують у своїх творах суспільно важливі проблеми, спонукають до роздумів, поглиблюють знання про світ інших культур.

За умовою конкурсу, твір має бути надрукованим та перекладеним на польську мову. Цього року до конкурсу було прийнято 60 публікацій, 41 з яких ввійшла до наступного етапу, і тільки 7 - до фіналу.

Серед членів журі конкурсу - російська поетеса, журналіст Наталія Горбанєвська, історик літератури, критик та поет Станіслав Бересь, критик Пьотр Кемпінські, прозаїк Юліан Корнхаузер та ін.

Нагадаємо, що першим лауреатом Літературної нагороди Центральної Європи ”Ангелус” 2005 року був український письменник Юрій Андрухович. Нагороду йому присуджено за роман ”Дванадцять обручів”.

Нагорода конкурсу ”Ангелус” – це статуетка авторства Еви Россано та чек на суму 150 тис. злотих (майже 60 тис. доларів США).

Ірванець отримає нагороду 1 грудня під час урочистого концерту у Вроцлаві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: