Знайдено найдавніший християнський ілюстрований текст

В Ефіопії знайшли найстаріший у світі ілюстрований християнський текст, чий вік перевищує 1600 років.

У ефіопському монастирі знайшли рукопис, який може виявитися найстарішим у світі ілюстрованим християнським текстом.

Спочатку він був датований XI століттям, але за допомогою радіовуглецевого аналізу була встановлена точна дата створення тексту - між 330 і 650 роками нашої ери.

Текст, чий вік перевищує 1600 років, названий на честь ченця Абба Гаріма, який прибув до Ефіопії в V столітті. Згідно з легендою, він переписав Євангеліє всього за один день одразу після заснування монастиря Гаріма, неподілік від Адуа, на півночі країни.

У книзі є зображення святих Матвія, Марка, Луки та Іоанна. Окрім того, в ній є перше християнське зображення Єрусалимського храму.

Євангеліє Гаріми ніколи не залишало межі монастиря. Рукопис був зроблений на козячих шкурах ефіопською мовою Геез, і вважається, що його обкладинка - найбільш ранній приклад такого, під яким збереглися оригінальні сторінки. Більш раннє датування манускрипту збігається за часом з прибуттям Абба Гаріма з Константинополя в Ефіопію у 494 році.

Ісаак Гаріма (кін. V - поч. VI ст.) - Ефіопський святий, останній з "дев'яти преподобних", які прибули в Аксумське царство.

Гаріма походив з "римського" (тобто візантійського) імператорського дому, був хрещений і пострижений у ченці аввою Панталевоном.

Гаріма прибув у Аксумське царство за царя Елла-аміди. Рік і 9 місяців усі "дев'ять преподобних" жили разом, але після смерті Елла-Аміди, зачасів правління його наступника Тазене, вони розійшлися по країні для заснування обителей.

На місці колишнього язичницького капища в Мадара, за 10 км на схід від сучасного міста Адуа, Гаріма заснував монастир, який існує до тепер. У житії стверджується, що, якщо б Гаріма "не обійшов Ефіопію, вона була б неправильною".

Читайте також:

Через сто років на Землі не залишиться жодної людини

Американський вчений розгадав код Платона

Вчені: гроші покращують життя, але не приносять щастя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: