Порошенко проігнорував допит у ГПУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чинний президент не просив про перенесення допиту і не пояснив свою неявку.

Президент України Петро Порошенко не прийшов до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури на допит як свідок у справах Майдану.

Про це заявив журналістам керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, пише УНІАН.

"Ще два тижні тому на сьогодні, на 7 травня, на 10.00 був викликаний президент України Порошенко Петро Олексійович для додаткового допиту як свідка. На жаль, як ви бачите, свідок на допит не прийшов, зі слідчим ніхто не зв’язався, не повідомили ні про причини неявки, ні про прохання про можливість перенесення. Цього не відбулося", - розповів він.

Зазначимо, у цей час Порошенко був присутнім на церемонії призначення на посади суддів Верховного Суду у Києві.

За словами Горбатюка, від Порошенка очікують, щоб він підписав протокол допиту від 2016 року, який тоді було записано на відео та згодом розшифровано на папері, але через відсутність підпису він не набув повноцінного процесуального статусу. 

Окрім цього, від чинного президента хочуть почути відповіді на запитання щодо розслідування кримінальних справ про злочини проти учасників Революції Гідності.

Нагадаємо, п’ять років тому, в ніч проти 19 лютого 2014 року, розпочалися найкривавіші протистояння під час Революції гідності, коли загони "Беркуту" вирішили розпочати штурм наметового містечка. Тоді на вже заповнений Революцією гідності Майдан Незалежності заїхали танки з черговими загонами силовиків, які стримували українців гранатами та вогнепальною зброєю, доки народ очікував зміни чинного режиму в країні. Головпоштамт та комітет Держтелерадіо став місцем схову для протестувальників. Горів Будинок профспілок.

Після 17-годинного штурму Майдану громадян підтримали військові підкріплення зі Львова та "сотня" з Тернополя. Ранок 19 лютого для усіх став ранком "після пекла". Число жертв склало 25 людей. У країні вперше заговорили про антитерористичну операцію.

Amnesty International розкритикувала українську владу через неефективне розслідування "справи Майдану". Правозахисники заявили, що за 5 років немає жодного відчутного прогресу у розслідуваннях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції