Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Швеція готова відправити миротворців до України

Окрім цього, швецькі інструктори хочуть долучитися до тренувальної місії.

Шведські військові готові до участі в миротворчій місії на Донбасі.

Про це заявив міністр оборони Швеції Петер Хультквіст під час спільної прес-конференції у Києві з очільником Міноборони України з Степаном Полтораком.

"Якщо буде рішення Радбезу ООН, то Швеція розглядатиме можливість участі в такій місії. Якщо ухвалимо таке рішення, то це матиме серйозний вплив на ситуацію зі стабільністю в країнах Балтії, Фінляндії та Швеції. Ми намагаємося досягти стабільності і миру, тому підтримуємо таку місію", - пояснив міністр, запевнивши, що Швеція не бажає бачити в Європі "заморожені" конфлікти.

До того ж Хультквіст зазначив, що шведські інструктори готові долучитись до канадської місії UNIFIER з тренування українських військових.

"Ще одним важливим питанням є те, що ми готові взяти участь у канадській тренувальній місії UNIFIER. Зараз ми готуємося до цього. Ми обговорили конкретно, яким чином це буде виглядати", - наголосив він.

За словами Хультквіста, для Швеції це є гарною можливістю, щоб підвищити знання людей на різних рівнях.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції