Поки батьки не бачать, діти вагітніють

Поки батьки не бачать, діти вагітніють

В Україні все частіше вагітніють у 14-15 років: дехто зважується народити, більшість робить аборти.

В Україні більшає малолітніх мам, сотні з них народжують у 14-15 років, проте кількість абортів школярками вимірюється тисячами. Дівчатка зазвичай самі довго не знають, що вагітні, а коли виявляють, то приховують це від батьків. Про секс і його наслідки батьки воліють не говорити відверто, лише залякують дітей покаранням.

Ще у школі у восьмикласниці Ірини почав боліти живіт. Вона не дочекалась останнього уроку. Прийшла додому і зачинилась у туалеті. Дівчинка не підозрювала, що у неї почалися перейми, ніхто з рідних удома не помітив, що Ірина на 7-му місяці вагітності.

Дівчина каже, що нічого не знала про вагітність, жодних ознак тільки поповнішала. Того вечора вона випила таблетки біль продовжувався, пішла в туалет і потім побачила що висить на пуповині дитина.

Це була дівчинка, вона була жива. Проте 14-річна мама перший плач своєї доньки не почула і шансів їй не дала. Вона відрізала ножицями пуповину, загорнула немовля в пакет для сміття і викинула з вікна.

Нині Ірині 15, відтоді минув рік. Позаду суд, скандали, загальний осуд. Одначе найболючіше Ірина згадує щодня - белькотіння немовляти. Дівчина шкодує про те, що забрала життя у власної дитини.

Як розповідає Ірина, зараз вона б такого не вчинила. Нині їй моторошно від власного вчинку. Проте попереду ще ціле життя і покарання - два роки умовного ув'язнення. Судді врахували післяпологовий шок маленької мами.

Головну причину необдуманих учинків маленьких мам - абортів і відмов від немовлят - психологи вбачають лише в батьках цих дітей. Найчастіше родина залякує підлітків покаранням за вагітність і дедалі частіше саме дорослі радять своїм дітям аборти.

Сучасна тенденція така, що жити статевим життям нинішні школярі починають іще в 7-8-му класі.

Поки батьки не бачать, їхні діти знають про секс майже все. Психологи радять починати розмови на зазвичай засекречену тему в сім'ї ще змалечку, поки не запізно. Рецептів немає, але якщо про секс говорити без комплексів, то і діти самі розкажуть про перший поцілунок і про перший сексуальний досвід.

Євгенія вечірки у друзів полюбляє. У 14 років вона зустріла свого першого коханого, а в15-ть вона вже пережила викидень. Батьки про це дізналися тільки в лікарні. Дитину дівчина втратила через наркотики. Вона і зараз під дією цього дурману. Юна красуня ще хоче бути мамою. Мріє про хлопчика, проте не знає, що такого шансу може більше і не дістати. Хоча сама Євгенія цим не переймається, а батькам каже, що все одно.

Інша історія про Людмилу, яка у 18 років є матір’ю 4-х малюків. У 9-му класі дівчинка у дворовій компанії зустріла їхнього батька, на три роки старшого. У 10-му вона вже завагітніла. Для десятикласниці тоді звістка про вагітність стала, м'яко кажучи, несподіванкою. Вона зрозуміла це лише на 4-му місяці. Проте справжній шок вона і її родина пережили, коли дізналися, що будуть двійнята.

За словами Людмили, дехто радив аборт, але її мама порадила народжувати. У незаможній сім'ї нового життя тоді не злякались. Нині четверо малюків, старшим немає ще трьох років, - стали сенсом життя. Людмили та її матері. Молода мама визнає, що вона чимало втратила, народивши так рано і відразу 4-х. Не має такого шкільного альбому, не пішла на випускний, не здобула фахової освіти, не може піти на дискотеку. Своїм донькам вона такої долі не бажає, але горда, що вона - мама. І планує, коли дітки підростуть - наздогнати своїх однолітків в усьому.

Читайте також:

Поки батьки не бачать, діти стають вбивцями

Поки батьки не бачать, діти смакують заборонене

Поки батьки не бачать, діти лаються матом

Поки батьки не бачать, дітей виховують чужаки

Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Наступна публікація