Британський парламент не підтримав запропоновану урядом угоду щодо Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

432 депутати проголосували проти.

Палата громад парламенту Великої Британії проголосувала проти угоди про вихід з Євросоюзу, який було запропоновано урядом прем'єр-міністра Терези Мей. Проти проголосували 432 парламентарія, за - 202. Ухвалення угоди потребувало щонайменше 318 голосів.

Про це у вівторок, 15 січня, пише BBC.

Наразі уряд має протягом трьох днів запропонувати інший варіант угоди. Серед інших можливих варіантів - отримання від Євросоюзу відтермінування для того, аби розробити нові домовленості або вихід країни з ЄС без будь-яких умов.

Після голосування Тереза Мей пообіцяла до понеділка представити план подальших дій щодо Brexit, якщо парламент як і раніше має довіру до уряду Британії.

Лідер британських лейбористів Джеремі Корбін, своєю чергою, оголосив про запуск процедури вотуму недовіри прем'єр-міністру Мей. Корбін також заявив, що сьогоднішнє голосування (432 проти 202) - найбільша поразка уряду в парламенті від 1920-х років.

Нагадаємо, 10 грудня Європейський суд вирішив, що Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.  

Ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після понад п'яти годин переговорів дав "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великої Британії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угоду могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості у питанні британської заморської території Гібралтару.

8 грудня на знак протесту проти узгодженої урядом угоди пішов з посади особистий парламентський секретар міністра оборони Великої Британії Вілл Куїнс, який вважає, що перемовини Лондона з ЄС щодо Brexit можуть затягнутися на довгі роки. За даними видання The Sunday Times, з цієї причини очікуються і подальші звільнення високопосадовців.

15 січня парламент Великої Британії провів голосування щодо угоди з ЄС про Brexit, про яку з Брюсселем домовилася прем’єр-міністр Тереза Мей. Спершу воно мало відбутися 11 грудня, проте пізніше його офіційно перенесли

Залиште свій коментар

Вибір редакції