Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Британія має право самостійно скасувати рішення про Brexit - суд ЄС

Таке право країна має протягом двох років.

Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.

Таке рішення оприлюднив Суд Європейського Союзу. 

"У сьогоднішньому рішенні суд постановляє, що країна-член (Євросоюзу - ред.), яка надіслала повідомлення до Європейської Ради про рішення вийти з Європейського Союзу, як це зробила Велика Британія, має повне право в односторонньому порядку відкликати повідомлення", - йдеться у повідомленні суду. 

Зазначається, що таке право наявне до того часу, поки угода про вихід між Британією та ЄС не набула чинності або ж протягом двох років від моменту подання повідомлення до органів ЄС, якщо угода про вихід так і не набула чинності. 

Нагадаємо, ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після понад п'яти годин переговорів дав "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великої Британії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угоду могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості у питанні британської заморської території Гібралтару.

Зазначається, що у суботу, 8 грудня, на знак протесту проти узгодженої урядом угоди пішов з посади особистий парламентський секретар міністра оборони Великої Британії Вілл Куїнс, який вважає, що перемовини Лондона з ЄС щодо Brexit можуть затягнутися на довгі роки. За даними видання The Sunday Times, з цієї причини очікуються і подальші звільнення високопосадовців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції