Фінляндія наразі не планує вступати до НАТО

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фінляндія наразі не планує вступати до НАТО

Associated Press

Своєю чергою у РФ відповіли, що "цінують" нейтралітет Швеції та Фінляндії.

Фінляндія наразі не планує вступати до НАТО.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто на полях зустрічі очільників зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС, інформує Reuters.

"Фінляндія не обговорює приєднання до НАТО й наразі не має таких планів на майбутнє. Безпекова політика Фінляндії залишається незмінною", — заявив Хаавісто.

Коментуючи заяву міністра закордонних справ Польщі про те, що Європа є ближчою до війни, ніж будь-коли за 30 років, Хаавісто сказав, що він розуміє тиск на Україну та Польщу через наростання напруженості на їхніх кордонах.

"Але я сподіваюся, що ми не в такій ситуації", — сказав голова МЗС Фінляндії.

Можливість вступу Фінляндії та Швеції до НАТО стала предметом міжнародних дебатів цього тижня, коли Росія та США провели у Женеві переговори з питань безпекової політики, зазначає видання.

Своєю чергою міністр закордонних прав Росії Сергій Лавров заявив, що "цінує" нейтралітет Швеції та Фінляндії. Лавров звинуватив Альянс у тому, що його члени начебто не поважають суверенітет Фінляндії та Швеції, "намагаючись спровокувати їхнє приєднання до НАТО".

Чому Швеція і Фінляндія не в НАТО: історична довідка

Україна — не єдиний західний сусід РФ, чиє ймовірне приєднання до НАТО хвилює Кремль. Після Другої світової війни влада Фінляндії побоювалася, що СРСР намагатиметься втягнути її до блоку соціалістичних країн і впливати на її політику. Саме тому вона проголосила нейтралітет, щоб не дратувати Москву. Проте після розвалу Радянського Союзу Фінляндія у 1995 році стала членом ЄС.

Також країна співпрацює з НАТО від 1994 року і приєдналася до Партнерства розширених можливостей у 2014 році, після анексії Росією Криму.

Схожа історія і зі Швецією. Після Другої світової війни Швеція вирішила не вступати до НАТО і заявила про свій нейтралітет.

2014 року, під час окупації Криму Росією, деякі шведські лідери припускали, що Стокгольм має розглянути питання про приєднання до НАТО. Проте тоді Швеція обмежилася приєднанням до Партнерства розширених можливостей НАТО.

Раніше у Фінляндії різко відповіли на вимоги РФ про відмову від НАТО.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація