Іран призупиняє виконання частини пунктів ядерної угоди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про встановлені обмеження на продаж збагаченого урану та тяжкої води.

Через рік після виходу США із ядерної угоди Іран надіслав листа її підписантам і повідомив, що призупиняє виконання частини власних зобов’язань, що стосуються обмеження продажу тяжкої води та збагаченого урану.

Про це повідомляє місцевий телеканал PressTV.

Зазначається, що лист було передано послам Великої Британії, Франції, Росії, Німеччини та Китаю, які є підписантами угоди. У ньому повідомляється, що цілий рік Іран виявляв стриманість, а також надав необхідний час цим країнам, щоб компенсувати вихід США з угоди. Однак вони не здійснили жодних "практичних заходів", щоб пом’якшити введені з боку Штатів санкції.

Відповідно до цього, Іран ухвалив рішення скоротити свої зобов’язання в рамках цієї угоди та дав підписантам 60 днів на покращення ситуації.

"Кожного разу, коли наші вимоги виконуються, ми в рівній мірі відновлюємо зобов'язання. В іншому випадку Ісламська Республіка буде поетапно припиняти виконання своїх зобов'язань", - йдеться у листі.

Водночас, президент Ірану Хасан Рухані заявив про готовність до діалогу з країнами-підписантами, а також наголосив, що це поки що "не кінець ядерної угоди".

Нагадаємо, в листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

ВідеоУ США проти Ірану запровадили найжорсткіші за всю історію санкції

Дональд Трамп повернув обмеження, які скасував в обмін на скорочення іранської ядерної програми попередній американський президент Барак Обама. Це санкції на експорт нафти, міжнародні перевезення і банківську сферу. 

У США проти Ірану запровадили найжорсткіші за всю історію санкції

Залиште свій коментар

Вибір редакції