Медведєв поспівчував сумній долі Ходорковського

Медведєв поспівчував сумній долі Ходорковського

Медведєв провів відверту розмову зі студентами журфаку / Фото: AFP

Російський президент натякнув, що не може помилувати Ходорковського, поки той сам не попросить.

Президент Росії Дмитро Медведєв назвав долю екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського "сумною" і зізнався, що він йому співчуває.

"У нього сумна доля, і я йому співчуваю. Водночас я неодноразово заявляв свою позицію: поки вироки щодо Ходорковського залишаються в силі, він вважається винним у скоєному ним злочині", - заявив Медведєв на зустрічі зі студентами журфаку Московського держуніверситету.

Він наголосив, що іншої позиції президент дотримуватися в принципі не має права. "Прошу зрозуміти мене правильно", - додав Медведєв.

Коментуючи практику помилування, глава РФ зауважив, що прохання про помилування має бути написане самим ув'язненим.

"У президента не може бути наміру когось помилувати. Це було б абсолютно неприйнятно щодо величезної кількості людей, які відбувають покарання. Але президент має право помилувати будь-яку людину, який до нього з відповідним посланням звернеться. Михайло Ходорковський з таким посланням до мене не звертався", - сказав Медведєв.

Нагадаємо, Михайло Ходорковський, якого на Заході називають "найзнаменитішим російським дисидентом" та "в'язнем сумління", перебуває за ґратами вже більше восьми років.

Наприкінці грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви засудив Ходорковського і Платона Лебедєва ще до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу. Пізніше суд пом'якшив покарання на один рік.

Зараз Ходорковський відбуває термін у другій справі в колонії карельського міста Сегежа. У проханні про умовно-дострокове звільнення йому відмовили.

Повʼязані теми:

Наступна публікація