Младіч не визнав себе винним: я захищав свій народ

Генерал стверджує, що він віддав наказ про евакуацію і гарантував безпеку мирному населенню, а кров пролилася вже за його спиною.

Колишній командувач армією боснійських сербів Ратко Младіч заявив в Міжнародному кримінальному трибуналі по колишній Югославії (МТКЮ), що захищав свій народ і свою країну.

"Я захищав свій народ, і я не вбиваю ні мусульман як мусульман, ні хорватів як хорватів. Я не вбиваю зараз ні в Лівії, ні в Африці, я всього лише захищав свою країну. Я хочу жити і дожити до свободи, тому що і так захищаю країну і народ. Я генерал Ратко Младіч, і весь світ знає це", - заявив він суддям.

Младічу повідомили, що він може, якщо хоче, відразу ж повідомити, чи визнає він себе винним у геноциді, злочинах проти людства і військових злочинах. Обвинувачений відповів, що не збирається відповідати на це питання доти, поки детально не ознайомиться з пропонованими йому "нестерпними звинуваченнями".

Один з суддів повідомив, що за правилами МТКЮ, обвинуваченому можна надати не більше 30 днів для вивчення матеріалів справи та прийняття рішення про те, чи слід визнавати себе винним. У зв'язку з цим наступне засідання суду призначене на 4 липня.

Младіча звинувачують у злочинах, скоєних у 1992-1995 роках у Боснії і Герцеговині. Головним пунктом звинувачення є події в Сребреніці в липні 1995 року. Тоді в цьому мусульманському анклаві силами боснійських сербів було вбито близько 8 тисяч осіб.

Сам же генерал стверджує, що тоді він віддав наказ про евакуацію і гарантував безпеку мирному населенню, а кров пролилася вже за його спиною.

Серби нагадують, що перед цим боснійці вирізали майже дві тисячі сербів в селах навколо Сребреніци. Вбивали їх великими ножами - "серборізами", як прозвали їх боснійські бойовики.

У тій же Сребрениці і околицях до приходу туди Младіча орудував колишній боснійський командир Насер Оріч - сербські села випалювали дотла, вбивали всіх, аж до домашньої худоби. Оріча теж судили в Гаазі, але повністю виправдали.

Читайте також:

Гаазьский суд відклав процес над Младічем

Младіч заперечує причетність до різанини у Сребрениці

Головним доказом проти Младіча стануть його щоденники

ВідеоМладіч не визнав себе винним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: