На аукціон виставили бронзову сідницю Саддама Хусейна

На аукціон виставили бронзову сідницю Саддама Хусейна

Знесення пам'ятника Саддаму Хусейну у Багдаді у 2003 році / Фото: AFP

Колишній солдат вивіз шматок пам'ятника до Великобританії у 2003 році, сплативши більше 600 євро за перевищення ваги багажу.

Бронзова сідниця Саддама Хусейна - уламок пам'ятника колишньому президенту Іраку - буде продана з аукціону у Великобританії.

Нагадаємо, 12-метровий пам'ятник Саддаму був споруджений у квітні 2002 року в центрі Багдада на честь 65-річного ювілею президента. Через рік статуя була демонтована за допомогою американської військової техніки під радісні вигуки іракців.

Виставлений на аукціон шматок статуї був привезений на батьківщину колишнім солдатом Особливої повітряної служби британських військ Найджелом Елі, який під час іракської війни працював журналістом та висвітлював, серед іншого, падіння Багдада у 2003 році. Саме тоді, за словами Елі, він попросив дозволу взяти собі шматок скинутої статуї в американських морських піхотинців, які охороняли площу.

Отримавши дозвіл, Елі озброївся молотком і ломом і відламав приблизно 60-сантиметрову бронзову сідницю колишнього диктатора, яку потім відвіз додому, сплативши більше 600 євро за перевищення допустимої ваги багажу.

Тепер колишній солдат має намір продати шматок пам'ятника за допомогою одного з британських аукціонів. За даними BBC News, торги відбудуться 27 жовтня.

Читайте також:

Аукціон Christie's продасть сторічне печиво з Антарктики

Підписаний Гітлером екземпляр Mein Kampf виставлять на аукціон

Двійника Саддама Хусейна викрали для зйомок в порно

Найстаріший автомобіль продали за 4,6 млн доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація