Аукціон Christie's продасть сторічне печиво з Антарктики

Аукціон Christie's продасть сторічне печиво з Антарктики

Печиво чудово збереглось з 1907 року / Фото: The Daily Mail

Виготовлене ще 1907 року печиво планують продати щонайменше за 1700 євро.

На аукціоні Christie's продадуть печиво, які було виготовлено в 1907 році спеціально для експедиції ірландського мандрівника і дослідника Антарктики Ернеста Шеклтона до Південного полюса.

Організатори торгів припускають, що печиво піде з молотка щонайменше за 1500 фунтів стерлінгів (більше 1700 євро), пише газета The Times.

Печиво з підвищеним вмістом протеїнів було виготовлено англійською фірмою Huntley & Palmers, що спеціалізується на виробництві випічки.

Саме це печиво допомогло членам експедиції Шеклтона не померти від голоду під час повернення на батьківщину, коли запаси провізії майже закінчилися.

Один з учасників плавання на судні Німрод Френк Уайлд писав у своєму щоденнику, що Шеклтон в приватному порядку передав йому протеїнове печиво, щоб дати йому можливість трохи відновити сили.

"Присягаюся богом, я ніколи цього не забуду! Це печиво дорожче декількох тисяч фунтів", - говорилося в записах Уайлда.

Точна кількість печива, що збереглися після першої арктичної експедиції Шеклтона, не вказується. Також невідомо, хто саме з членів команди дослідника довіз виріб, який зараз виставлено на аукціон, до Великобританії. Christie's печиво передав приватний колекціонер.

Торги відбудуться 29 вересня. Раніше, в 2001 році, на аукціоні було продано аналогічне печиво з експедиції Шеклтона 1914 року. Розламані виріб пішло з молотка за 7637 фунтів стерлінгів, що є світовим рекордом вартості печива.

Перша експедиція Шеклтона стартувала в 1907 році. Метою мандрівника і його команди було досягнення Південного полюса, проте дістатися до цієї точки земної кулі дослідникам так і не вдалося.

Але незважаючи на невдачу в досягненні кінцевої мети в ході експедиції були зроблені інші, не менш важливі відкриття - так, Шеклтон і його товариші перетнули Трансантарктичні гори, добралися до центру Южнополярного плато, відкрили льодовик Бірдмор і зійшли на вулкан Еребус. Експедиція була завершена в 1907 році.

Нагадаємо, в листопаді минулого року в Італії в регіоні П'ємонт в рамках щорічного фестивалю трюфелів відбувся аукціон, на якому був представлений білий трюфель вагою 900 грам.

Читайте також:

Три портрети коханок Пікассо стали найдорожчими лотами Christie's

Відомий аукціонний дім Christie's звинуватили в торгівлі підробками

Портрет Елізабет Тейлор продано за 10 млн доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація