Офіційно: ЄС судиться із виробником COVID-вакцин AstraZeneca

Офіційно: ЄС судиться із виробником COVID-вакцин AstraZeneca

Фото: Associated Press

AstraZeneca обурила ЄС повільними темпами поставок своєї COVID-вакцини.

Європейська комісія у понеділок, 26 квітня, підтвердила, що подала до суду на шведсько-британську фармацевтичну компанію AstraZeneca, яка виготовляє вакцини від COVID-19.

Про це повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що до відповідного кроку в ЄК вдалися через те, що виробник не дотримався умов угоди про поставку COVID-препаратів до європейських країн.

"Повільні темпи поставок розчарували європейців і частково призвели до затримки розгортання вакцинації в ЄС", - йдеться у повідомленні.

За словами речника Єврокомісії з питань охорони здоров'я Стефана де Кеєрсмакера, AstraZeneca "не змогла розробити надійну стратегію для забезпечення своєчасної доставки доз" своєї вакцини від коронавірусу.

Як повідомлялося, завдяки судовому розгляду позивачі сподіваються зобов'язати AstraZeneca надати всі дози препаратів, зазначені в її контракті з ЄС. 

У першому кварталі 2021 року виробник поставив до ЄС 30 мільйонів доз своєї вакцини від COVID-19 замість обіцяних 80 мільйонів. Найближчим часом AstraZeneca планує надіслати ще 70 мільйонів доз, хоча у контракті передбачені 180 мільйонів.

Попри затримку поставок представники компанії "засмучені" рішенням ЄК та обіцяють "рішуче захищатися" в суді.

"Ми вважаємо будь-який судовий розгляд необґрунтованим", - заявили в AstraZeneca, додавши, що "після безпрецедентного року наукових відкриттів, дуже складних переговорів і виробничих проблем" поставки поліпшуються.

"Виробничий цикл вакцини дуже довгий, а це означає, що ці поліпшення вимагають часу", - пояснили в компанії, наголосивши на бажанні продовжити "конструктивну роботу з Комісією ЄС для вакцинації якомога більшого числа людей".

AstraZeneca обурила ЄК в січні цього року, коли заявила, що не зможе надати блоку країн-членів ЄС ту кількість препаратів, яку планувала.

Раніше італійська газета "La Stampa" інформувала, що Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти з виробниками векторних вакцин проти COVID-19 AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Минулого тижня Європейська комісія заявила про намір укласти найбільшу в світі угоду щодо постачання вакцин від COVID-19 із американською компанією Pfizer. Так, впродовж 2021-2023 років виробник забезпечить європейські країни 1,8 мільярда доз своєї вакцини від коронавірусу. 

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу вакциною AstraZeneca

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу вакциною AstraZeneca

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація