Перші дані ЦВК: в парламент Грузії проходять дві партії

Одна з них - партія екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

Згідно з попередніми підрахунками, партія "Грузинська мрія" набирає більше 50% голосів, а "Єдиний національний рух" - понад 26%.

Своєю чергою, прихильники ЕНД заявили про фальсифікації, повідомляє DW.

Такі дані отримані після обробки 59,783% виборчих бюлетенів по всій країні. Правляча зараз партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала майже 50,16% голосів, а заснована і очолювана партія колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) - 26,65%.

Згідно з опрацьованими результатами ЦВК, прохідний 5% бар'єр також подолають "Альянс патріотів Грузії - Об'єднана опозиція", "Держава для народу" і "Вільні демократи", які набирають відповідно 4,8%, 3,7% і 3,9% голосів.

Представник грузинського ЦВК Ганна Мікеладзе заявила, що всього в парламентських виборах 8 жовтня взяли участь 51,63% громадян. Варто відзначити, що вибори будуть визнані за будь-якої кількості тих, хто проголосував.

Прихильники партії ЕНД у ніч на 9 жовтня почали акцію протесту біля будівлі ЦВК у Тбілісі. Вони стверджують, що вибори фальсифікуються, а прихильники "Грузинської мрії" здійснюють погроми в тих виборчих дільницях, де перемагає ЄНД.

Згідно з інформацією МВС, на обох ділянках виборчі скриньки були зламані і пошкоджений інвентар. Також під час протестів на одній з ділянок невідомі напали на міжнародного спостерігача.

В МВС Грузії заявили, що у зв'язку з інцидентами було розпочато розслідування, і правоохоронні органи затримали чоловіка, який звинувачується в організації погрому на одному з ділянок.

Нагадаємо, за ходом виборів стежили майже 30 тис. місцевих спостерігачів і близько 1,5 тис. представників міжнародних організацій. Згідно з опитуваннями громадської думки напередодні виборів багато виборців ще не знали, за кого голосувати.

Зазначимо, що згідно конституції Грузії, після визнання повноважень новообраного парламенту партія або блок з кращими результатами повинні в семиденний термін висунути кандидатуру на посаду прем'єр-міністра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: