Росія поклала провину за Cмоленську катастрофу на поляків

МАК поклала основну вину за аварію літака президента Качиньского на польську сторону, в тому числі на пілотів, а дії росіян не cтали однією із причин катастрофи.

Контрольована російською владою міждержавна авіаційна комісія (МАК) поклала основну провину за катастрофу літака екс-президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом на поляків.

Про це пише Gazeta Wyborcza із посиланням на джерело.

Від особи близької до російського слідства в Москві ми почули, що МАК поклав основну вину на польську сторону, в тому числі на пілотів, а дії росіян (зокрема, контролерів) не cтали однією із причин катастрофи, написало видання.

За даними газети, переданий 20 жовтня росіянами полякам рапорт причин катастрофи містить запис роботи обладнання та розмов диспетчерів Смоленського летовища, про які раніше просила, але не отримувала, польська сторона.

Крім цього, він містить результати тестового польоту виконаного над летовищем після катастрофи, котрий перевіряв справність навігаційного обладнання, яких домагалися поляки.

"Раніше (представник Польщі в МАК Едмунт) Кліх – також в офіційних листах – заявляв застереження, в тому числі про те, що польським спеціалістам не дозволено взяти участь в тестовому польоті аеродрому Північне, а висновки з цього польоту викликали зауваження поляків", - написала газета.

Нагадаємо, МАК передала 20 жовтня в Москві проект рапорту причин Смоленської катастрофи, яка 10 квітня забрала життя 96 громадян Польщі, в тому числі, екс-президента Качинського.

Поляки мають 60 днів на те, аби висловити свої зауваження до документа, після чого свою позицію до їх зауважень мають представити росіяни, й лише після цього буде представлена остаточна версія рапорту, яка буде оприлюднена.

У попередньому - оприлюдненому у травні - рапорті причин катастрофи МАК опосередковано назвав помилку пілотів, котрі спробували посадити літак, незважаючи на сильний туман.

Водночас частина спеціалістів вважає причиною катастрофи неправильно подані дані екіпажу диспетчером Смоленського летовища, через які літак опинився над самою землею на близько кілометр ближче від початку злітно-посадочної смуги.

За однією із версій, причиною неправильних даних може бути похибка застарілого радару летовища, сертифікацію якого проводить МАК.

Читайте також:

Росія віддала Польщі звіт про трагедію під Смоленськом

Польща отримала нові дані щодо катастрофи літака Качинського

У мить аварії літака Качинського на борту працювало 19 мобільних телефонів

Польща закликала Росію повернути уламки літака Качинського

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: