Світова боротьба з тероризмом: найбільших успіхів досяг Ізраїль

Дата публікації
Перегляди
2981
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Світова боротьба з тероризмом: найбільших успіхів досяг Ізраїль

Україна не одна у боротьбі із тероризмом

Найбільш ефективною боротьбою з терористичною загрозою є запобігання терактам і високий рівень підготовки спецслужб.

Численні державні структури в різних країнах світу борються з терористичною загрозою. Одні - з більшим, інші - з меншим успіхом.

Мадрид, 11 березня 2004 року. Від вибухів на залізниці загинула 191-на людина із 14 країн, майже дві тисячі було травмовано. Терористи з "Аль-Каїди" розраховували на паніку і гучний суспільний резонанс і дістали їх. Тоді Іспанія таки відкликала своїх військових з Іраку і стала однією з ініціаторок скоординованої пан-європейської боротьби з тероризмом.

Лондон, літо 2005 року. Низка вибухів струсонула лондонську підземку і викликала паніку. Загинули 52 людини, більше семи сотень були травмовані.

Британці вдосконалюють своє і до того суворе антитерористичне законодавство. Серед іншого дозволяють використовувати як доказ у судах перехоплені телефонні розмови, заарештовувати без суду і депортувати іноземців, підозрюваних у тероризмі. А ще - оголошують поза законом відвідування таборів терористів та передбачають судову відповідальність за пропаганду терору.

Більше ніж півстоліття Ізраїль бореться з тероризмом і виробив, як стверджують експерти, загальноприйнятні умови для ефективного попередження терористичних нападів.

У країні панує безумовна довіра населення до силовиків і спецлужб, з якими громадяни тісно співпрацюють, щоб виявити потенційних терористів. До екстрених ситуацій більшість громадян готова завжди. За дуже суворих правил застосування вогнепальної зброї застрелити нападника можуть як військові і поліцейські, так і охоронці приватних фірм.

Для вражених корупцією силових структур більшості пострадянських країн - це апріорі неможливо. Хоча додаткові заходи безпеки запроваджують одразу після того, як десь пролунає вибух.

Після теракту минулого року в мінському метро, жертвами якого стали 15 пасажирів, там установили металодетектори та посилили безпеку на транспорті. Провели також облік вибухівки та боєприпасів на всіх військових складах. Засуджених за теракт розстріляно.

Сотні людей стали жертвами численних терактів за останнє десятиліття у московському метро, де озброєні автоматами поліціянти стали звичайним видовищем.

Після кривавого теракту в Домодєдово 2010-го, жертвами якого стали 37 людей і 170 поранено, металодетектори встановили на входах до всіх без винятку московських аеропортів.

Світова боротьба з тероризмом

Світова боротьба з тероризмом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2981
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація