ВООЗ зафіксувала понад 200 симптомів постковідного синдрому

ВООЗ зафіксувала понад 200 симптомів постковідного синдрому

Фото: Associated Press

Експерти досі не знають, як довго можуть залишатися симптоми "​Long Covid".

Всесвітня організація охорони здоров'я у середу, 4 серпня, закликала людей, які страждають від постковідного синдрому або "​Long Covid", звертатися за медичною допомогою.

Про це повідомляє AFP.

ВООЗ заявила, що оскільки у світі зареєстрували вже понад 200 тисяч заражень коронавірусом, вона глибоко стурбована "невідомою кількістю людей, які, можливо, все ще страждають від наслідків інфекції".

"Цей постковідний синдром або "​Long Covid" викликає глибоку заклопотаність ВООЗ", - висловилася під час брифінгу очільниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керхове.

Вона зауважила, що експерти досі не знають, "як довго тривають ці ефекти", тож ВООЗ активно працює над більш широкими дослідженнями і поліпшенням програм реабілітації для людей з "​Long Covid".

За словами керівниці клінічної допомоги в програмі ВООЗ з надзвичайних ситуацій Джанет Діаз, яка очолює зусилля організації щодо вивчення "​Long Covid", науковці зареєстрували понад 200 симптомів постковідного синдрому.

Це, зокрема, біль у грудях, поколювання і висип, задишка, постійна втома, втрата пам'яті чи проблеми з концентрацією (так званий "мозковий туман"), а також серцеві і неврологічні розлади.

Діаз додала, що у деяких пацієнтів симптоми не проходили після гострої фази, іншим стало краще, а потім стався рецидив, а дехто почав скаржитися на ті чи інші ознаки постковідного синдрому вже після одужання від гострої фази.

До того ж, якщо в одних пацієнтів симптоми "​Long Covid" зберігалися впродовж трьох місяців, то декому не стало краще і після пів року. 

"Ми стурбовані тим, що може бути невелика частина людей, у яких це триватиме до дев'яти місяців і більше", - поділилася Діаз.

Як повідомлялося, лише в Англії близько двох мільйонів людей можуть страждати від постковідного синдрому або "​довготривалого COVID-19", свідчить дослідження REACT Імперського коледжу Лондона.

Американські експерти заявили, що 23,2% пацієнтів із COVID-19 мали хоча б один симптом постковідного синдрому через 30 і більше днів після діагнозу.

Раніше сімейний лікар приватної медичної клініки "Медібор" міста Житомир Тарас Буланов розповів про незвичні симптоми, перебіг постковіду та вказав, як скоріше відновити сили організму. Читайте про це за посиланням.

Небезпеки постковідного синдрому — дивіться сьогодні у ТСН.Тиждень

Небезпеки постковідного синдрому — дивіться сьогодні у ТСН.Тиждень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація