Купальнику бікіні виповнилося 65 років

Назву бікіні купальник отримав на честь атола Бікіні, на якому США провели ядерні випробування.

Купальнику бікіні виповнилося 65 років
У вівторок, 5 липня, виповнилося 65 років найпопулярнішому жіночому купальнику - бікіні.

Костюми, що нагадують бікіні. використовувалися жінками ще в Стародавньому Римі. Однак, за офіційною інформацією, перша модель самого мінімалістичного купального костюма була створена паризьким модельєром Луї Реар. Вважається, що він удосконалив створену за кілька місяців до цього Жаком Хаймом модель купального костюма Атом.

Перший купальник бікіні являв собою чотири трикутники, на які пішло всього 75 сантиметрів тканини. Однак, модельєру так і не вдалося знайти модель для демонстрації нового купальника, і в підсумку 5 липня 1946 купальник був показаний публіці стриптизеркою Мішелін Бернардіні з Казино де Парі.

Назву бікіні купальник отримав на честь атола Бікіні, на якому за кілька днів до цього США провели ядерні випробування. Рекламне гасло, що супроводжувало випуск дітища Реар, обігравало спорідненість з моделлю Атом - Бікіні - це розділений Атом.

Бікіні негайно заборонили на багатьох курортах. Так тривало до середини 1950-х років. Все змінилося з виходом на екрани гучного фільму "І Бог створив жінку", в якому перша європейська секс-бомба Бріджит Бардо знялася в бікіні.

Зараз бікіні є у всьому світі одним з найпопулярніших жіночих купальних костюмів. На думку французького історика моди Олів'є Сайярі, це пояснюється не силою моди, а силою жінок. "Зміни в купальниках завжди були безпосередньо пов'язані з жіночою емансипацією", - пояснив він.

"Бікіні - це емблема свободи, воно надає людям впевненість. Це веселощі, гра і стиль життя. Крім того, бікіні асоціюється зі скандалом, саме цим обумовлений його успіх", - зазначає колишня модель Келлі Бенсаймон, автор Книги Бікіні.

Зараз, крім класичних, існують декілька різновидів бікіні: монокіні (полегшений варіант суцільного купальника); танкіні (замість традиційного верху використовується танк-топ), стікіні (наклейки для захисту соска під час засмаги) і навіть манкіні (чоловічий купальник, який отримав популярність після фільму Борат).

Читайте також:

Представлено перше у світі 3D-бікіні, роздруковане на принтері

Винайдено бікіні, що заряджає мобільні телефони

У небі над Британією з’явилася перевернута веселка у вигляді смайлу

У США в'язень судиться за право дивитися порно

Бікіні сьогодні святкують День народження

Бікіні сьогодні святкують День народження
Наступна публікація