У російських вузах почнуть викладати комікси

У російських вузах почнуть викладати комікси

Комікс про Путіна та Мєдвєдєва / Фото: superputin.ru

Навчання буде проходити за західними стандартами у форматі майстер-класів від авторів і режисерів коміксів.

У Московській фінансово-промислової академії з'явиться кафедра манги і коміксів. Кафедру очолить художник Павло Сухих (Хіхус), творець фестивалю коміксів "КомМісія".

Кафедра була створена практично випадково. За словами Хіхуса, він прийшов до ректора МФПА поговорити про співпрацю вузу з фестивалем "КомМісія". У процесі цієї бесіди народилася пропозиція створити кафедру коміксів.

"Методом навчання стануть західні стандарти, засновані на майстер-класовому навчанні. Тобто протягом двох-трьох тижнів буде приходити один автор, який почне і закінчить з хлопцями комікс, покритикує, розповість, як побудувати сценарій", - розповів Хіхус.

Художник планує запрошувати до викладання не тільки авторів коміксів, але і режисерів і літераторів. "У коміксі найважливіше - розповідь, історія, її режисура", - зазначив Хіхус. "Я думаю, що можу навчити малювати комікси будь-яку людину, тому що, в принципі, не потрібно бути генієм малювання, а важливо вміти історію розповідати", - додав він, зауваживши, що зі вступними іспитами поки не визначився.

Кафедра коміксів у МФПА стане першою в Росії, але у світі існують аналогічні університетські курси. Близько двох років тому дисципліна "Написання коміксів" з'явилася в шотландському вузі - Единбурзькому університеті імені Джона Непіра, а в університеті Данді, також у Шотландії, комікси почали вивчати як літературні твори.

Читайте також:

Японці навчаються на коміксах, як захищатися від радіації

У новому коміксі супер-Путін і "нанолюдина" Мєдвєдєв борються із зомбі

В Європі видали комікси про Голодомор

Повʼязані теми:

Наступна публікація