Кучма: Помаранчева революція довела, що ми - європейці

Кучма підкреслив, що потрібна була воля президента, аби правоохоронні органи і силові структури діяли в рамках закону.

Під час Помаранчевої революції українці довели свою цивілізаційну приналежність до Європи. Про це заявив екс-президент України (1994-2005 роки) Леонід Кучма.

"Найперша і найважливіша відмінність української революції від арабських - повага до життя людини, незастосування сили. Не дивлячись на всю складність процесів, які відбувалися тоді, всі політичні інститути і сили зробили усе, аби революція відбувалася в мирному європейському руслі", - зазначив Кучма на 8-ій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

Він підкреслив, що потрібна була воля президента, аби правоохоронні органи і силові структури діяли в рамках закону.

"І треба віддати належне всім політичним лідерам - і біло-синим, і помаранчевим, у тому, що ми не допустили застосування сили. Ми довели, що ми - європейці. І ми в цьому сенсі підтримали і Європу. Складно собі уявити, що було б, якби ситуація пішла по іншому сценарію", - сказав президент.

Також він пояснив, що друга істотна відмінність української революції у тому, що вона проходила на фоні економічного зростання і не була пов’язана з економічними проблемами.

Третя відмінність, на думку Кучми, полягає у тому, що, на відміну від арабських країн, проблеми багатолітньої незамінності політичних лідерів в Україні перед революцією не існувало.

"Не дивлячись на рішення Конституційного суду, я вважав, що двох президентських термінів для мене достатньо. Люди повинні відпочити від лідерів, подивитися на інших", - зауважив Кучма.

Читайте також:

Каддафі був спонсором "Помаранчевої революції"

Янукович: вибори 2004 року – це був удар нижче пояса

У світі Україну асоціюють з Помаранчевою революцією та олігархами

Західні ЗМІ порадили африканцям вчитися на помилках України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: