МЗС України: президент Естонії відмовив Грищенку не через Тимошенко

МЗС України: президент Естонії відмовив Грищенку не через Тимошенко

Тоомас Хендрік Ільвес. Ілюстрація

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес скасував раніше заплановану зустріч з міністром МЗС України Костянтином Грищенком з технічних причин, а не у зв'язку з вироком екс-прем'єру Юлії Тимошенко.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес не зустрівся з міністром МЗС Костянтином Грищенком не через вирок Тимошенко, а з технічних причин.

Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Україні Олег Волошин.

"Фактично в значній мірі протокольна зустріч з президентом Естонії була скасована естонською стороною через зміни у графіку президента. Хоча якість візиту від цього не постраждала, оскільки всі питання були обговорені з міністром закордонних справ, а також з прем'єр-міністром", - сказав Волошин.

Волошин зазначив, що в ході зустрічей естонська сторона підтримала якнайшвидше завершення переговорів про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

"У той же час ми шкодуємо, що не вдалося зустрітися з нещодавно обраним президентом Естонії. Але, очевидно, оскільки в Естонії нещодавно відбулися вибори, у нього були важливі справи", - додав глава департаменту інформаційної політики МЗС України.

Раніше президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес відмінив намічену на середу, 12 жовтня, зустріч з главою МЗС України Костянтином Грищенком, який перебуває у Таллінні з офіційним одноденним візитом, висловивши занепокоєння вироком екс-прем'єру України Юлії Тимошенко, засудженої до 7 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Апеляція може бути подана адвокатами Тимошенко протягом 15 днів з моменту винесення вироку суду. А тим часом екс-прем'єрка перебуватиме у Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Адвокати Тимошенко наполягатимуть, що їй неправильно пришили статтю

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Фанати Тимошенко: "Треба було захопити автозак і звільнити Юлю"

Есперт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Повʼязані теми:

Наступна публікація