Самміт у Великій Британії: королева Єлизавета зустрілася з лідерами "Великої сімки"

Самміт у Великій Британії: королева Єлизавета зустрілася з лідерами "Великої сімки"

Офіційні зустрічі співпали зі святковими урочистостями.

У Великій Британії відбувся саміт G7. Лідери цих країн обговорили питання безпеки, інфраструктурні проекти, реформу Всесвітньої організації охорони здоров’я та боротьбу з пандемією.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Зустріч лідерів "Великої сімки" співпала із офіційним святкуванням офіційного дня народження королеви.

День народження королеви за традицією святкують двічі. У родинному колі – 21 квітня – власне в день народження її величності та офіційно - в другу суботу червня. Друге святкування – урочисте з військовими маршами, салютом та авіашоу.

Цього року Єлизаветі другій виповнилося 95. І це перший її день народження за останні 73 роки, який вона відзначає без свого чоловіка принца Філіпа. Він помер два місяці тому – тож у квітні Єлизавета була в жалобі. А от офіційний день народження її величності збігся в часі із самітом "Великої сімки".

Єлизавета друга в супроводі родини відвідала Едем – ботанічний сад, де відбувалися зустрічі лідерів "Великої сімки". Це місце обрали не випадково – адже серед питань порядку денного саміту – протидія кліматичним змінам та їх наслідкам. В Едемі Єлизавету привітали святковим тортом. Різати частування королева вирішила, дотримуючись монарших традицій – церемоніальною шаблею.

Питання безпеки та взаємодії з Росією і майбутня зустріч Джо Байдена з Володимиром Путіним  – те, про що говорили лідери "Великої сімки".

За підсумками саміту, лідери великої сімки також підписали декларацію про запобігання новим пандеміям, у планах, зокремА,  реформувати Всесвітню організацію охорони здоров’я. А королева з нагоди свого дня народження посвятила в лицарі розробників вакцини Астразенека. 

Новини світу: у свій офіційний день народження Єлизавета ІІ зустрілася з лідерами G7

Новини світу: у свій офіційний день народження Єлизавета ІІ зустрілася з лідерами G7

Нагадаємо, що американський президент Джо Байден після зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним планує провести окрему пресконференцію.

Повʼязані теми:

Наступна публікація