Тернопільські агрономи розробили еліксир для швидкого росту дубів

Дата публікації
Перегляди
2512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тернопільські агрономи розробили еліксир для швидкого росту дубів

Фото: скриншот з відео

Це експеримент лісників.

У лісах західної України агрономи й науковці намагаються розробити стимулятор росту для дубів, бо такий ліс повільно зростає. Тернопільські лісники попросили вчених вигадати еліксир для підживлення дубів. Що з цього вийшло, у сюжеті ТСН.19:30.

Меблі з дубів найдорожчі: рубають їх безбожно, а ростуть вони повільно. За шість років дерево сягає лише півтора метра висоти. "Ми хочемо прискорити, щоб це не було шість-сім років, а два-три роки", - каже керівник Тернопільського управління лісового господарства Олег Яремко.

Тернопільські лісівники власними силами та коштами два роки тому наважилися на експеримент. Дуби почали вирощувати, наче троянди в оранжереї: кожен в окремій ємкості, заповненій торфом.

Усе тому, що у лісі дуб у перший рік просто не може вирости, його глушать інші дерева та рослини. Він так повільно росте і настільки любить світло, що ці два чинники просто вбивають один одного. Тому лісівники звернулися за допомогою до науковців та агрономів.

Чи можна виростити дуби утричі швидше – лісники і науковці затіяли експеримент

Чи можна виростити дуби утричі швидше – лісники і науковці затіяли експеримент

"У місяць приріст 15 сантиметрів. Шість місяців вегетації, цей саджанець буде висотою 1,20-1,50", - каже представник компанії з виготовлення засобів захисту сільгоспрослин Олег Федишин.

Лісівники вирішили до дерева підійти, як до сільгоспрослини. Півтора десятка компаній розробляли для дуба еліксири пришвидшення росту. Тепер лісівники обиратимуть найефективніший стимулятор. Спочатку ним оброблятимуть жолудь, який згодом висаджуватимуть. Науковці обіцяють прорив у вирощуванні українських дубових лісів.

Доктор біологічних наук Василь Грубінко каже, що мікробіальні стимулятори найкращі через їхню безпечність. Хоча й не відкидає користь звичного підживлення добривами, які поширені для рослин на полях. Коім того, ще є  хімічні та гормональні стимулятори росту. Що оберуть лісівники для своїх дубів, поки невідомо. Утім, три мільйони дубів на Тернопільщині обіцяють висадити уже за новими технологіями.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація