У центрі Львова знайшли скарб ХІХ століття

У центрі Львова, на розі вулиць Краківська та Вірменська,   археологи знайшли 95 монет часів Австро-Угорської імперії.

Під час розчищення підвалів будинку львівські археологи знайшли справжній скарб - 95 монет часів Австро-Угорської імперії.

Про це повідомили у науково-дослідному центрі "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Аархеологи розкрили фундаменти наріжної кам'яниці на розі вулиць Краківська та Вірменська. Йдеться про будинок за адресою: вулиця Краківська, 12 або Вірменська, 10, перша згадка про який датується ще XVI століттям.

"Скарб ми знайшли у шарі ХІХ століття. Він був замотаний у тканину. Знайдений скарб - це 95 монет часів Австро-Угорської імперії, а точніше - періоду з 1892 до 1912 року. Серед них дев'ять монет номіналом 1 крона – це срібні монети, три – бронзові, решта – нікелеві. Скарб цікавий тим, що його заховали перед Першою світовою війною. Можливо, це свідчить про те, що люди відчували неспокійні настрої і ховали заощадження", - повідомив керівник розкопок, науковий співробітник НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАНУ Назар Войтович.

Нагадаємо, під час розкопок у селі Пересопниця на Рівненщині волинські археологи знайшли унікальну давньоруську булаву XII-XIII ст.

Читайте також:

ДНК-аналіз розкрив "прокляття Рюриковичів"

Італійські археологи знайшли череп Джоконди

На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс

Під Казанню знайшли скарби Золотої Орди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: