Італійські археологи знайшли череп Джоконди

На території колишнього жіночого монастиря у Флоренції знайшли жіночий череп і кістки, які можуть належати прототипу знаменитої Мона Лізи.

Італійські археологи під час розкопок на території колишнього жіночого монастиря Святої Урсули у Флоренції знайшли останки, що можуть належать жінці, яка позувала для легендарної картини Леонардо да Вінчі "Мона Ліза".

Кістки і череп були знайдені в могилі під підлогою церкви монастиря. Археологи дістали ці останки не випадково. Саме в цьому склепі, на їхню думку, була похована Ліза Герардіні дель Джокондо – знатна флорентійка, яка, з чуток, стала музою великого художника.

Лізі Герардіні провела в цьому монастирі останні роки свого життя.

"Незважаючи на те, що поки не відомо, кому належать знайдені останки, сам факт виявлення людських кісток підтверджує нашу гіпотезу про перебування на території монастиря могили Мона Лізи", - підкреслив глава комітету з культурних та історичних цінностей Італії Сільвано Вінчеті.

Він повідомив, що череп, безумовно, належав жінці. Тепер дослідники повинні порівняти зразки ДНК, взяті зі знайденого черепа, з ДНК двох дітей Джерардіні, які поховані поблизу.

Потім науковці проведуть за допомогою комп'ютерних технологій фізіогномічну реконструкцію обличчя, щоб порівняти отриманий результат із зображенням Джоконди на картині Леонардо да Вінчі.

Зауважимо, що версія про те, що на картині зображена саме знатна флорентійка Ліза Герардіні не єдина. У фахівців є й інші гіпотези, деякі з них досить екстравагантні.

Так, дослідник Сільвано Вінчеті припустив, що Мона Ліза - це портрет не жінки, а чоловіка, а саме юного красеня Джана Джакомо Капротті, який з 1490 по 1510 працював у майстерні да Вінчі і за свої незліченні витівки заслужив прізвисько "дияволеня".

Крім того, широко поширена версія, що на картині художник зобразив сам себе.

Читайте також:

Вчений: Мона Ліза була хлопчиком-коханцем да Вінчі

"Чорний археолог" знайшов гробницю Калігули

Археологи знайшли останки першого в світі гомосексуаліста

Знайдено ще одну легендарну Атлантиду - вона була змита цунамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: