Як правильно обирати спецодяг?

Спецодяг - один із основних факторів захисту на робочому місці.

Безпека на робочому місці залежить від багатьох факторів, серед яких спецодяг по праву належить до ключових. Спецодяг належить до  категорії засобів індивідуального захисту і є необхідним елементом екіпіровки персоналу практично у всіх сферах промисловості. Його грамотний вибір дозволяє забезпечити надійний захист працівників при виконанні своїх обов'язків, що позитивним чином відображується на психологічному кліматі і покращує виробничі показники.

Крім відповідності суто професійним критеріям, сучасний спецодяг повинен гарантувати достатній рівень комфорту, мати гарний зовнішній вигляд, а часто виконувати і представницькі функції.

спецодяг_01

Що слід врахувати при виборі спецодягу

Оскільки від правильного забезпечення спецодягом робочих колективів може залежати не тільки результат роботи, а й здоров'я людей, до підбору необхідних моделей рекомендується підходити дуже відповідально. На даний час на ринку представлений широкий асортимент якісного зарубіжного та вітчизняного спецодягу від різних виробників, тому вибрати оптимальну комплектацію іноді буває зовсім непросто.

Отже, що ж потрібно знати і враховувати при виборі спецодягу?

Перший етап

Перш за все слід визначитися, які зовнішні фактори несуть найбільшу загрозу робочому процесу: 

Механічні

● загальні забруднення виробничого характеру;

● нетоксичний пил;

● рухомі деталі механізмів;

● складні погодні умови (дощ, сніг, ожеледиця, вітер і ін.).

Хімічні та біологічні

● нафта та її похідні (бензин, гас, дизельне паливо, масла та ін.);

● кислоти, луги та інші хімічні сполуки;

● газоподібні випаровування. 

Радіаційні

● радіоактивні речовини;

● іонізуюче випромінювання. 

Температурні коливання

● підвищені температури;

● знижені температури;

● вплив розплавленого металу (іскри та бризки).

Інші фактори

● ураження електрострумом;

● вплив електричної дуги;

● вплив статичної електрики;

● неіонізуюче випромінювання;

● знижена видимість.

Другий етап

Необхідно вибрати такі різновиди тканин, які здатні забезпечити найкращий захист і комфорт при подальшій експлуатації. Правильний вибір тканини допоможе збільшити термін служби спецодягу, забезпечить належний зовнішній вигляд та високі технічні характеристики. Фурнітура, що використовується, повинна зберігати свою функціональність у всьому діапазоні умов, у яких планується її використання.

Принциповим моментом при підборі спецодягу є її відповідність діючим стандартам ДСТУ. Це допоможе уникнути можливих помилок, скоротить час пошуку і послужить гарантією правильності зробленого вибору.

Третій етап

Підготувати перелік необхідних розмірів і визначити кількість одиниць.

Четвертий етап

Вибрати компанію-постачальника і здійснити закупівлю продукції.

З урахуванням перерахованих нюансів та важливості спецодягу для роботи підприємства, розумним рішенням буде звернутися за консультацією до професіоналів. В інтернет-магазині спецодягу Ozon (www.ozon.com.ua) працюють висококласні фахівці, готові надати всю необхідну допомогу у виборі та придбанні робочої уніформи для будь-якої сфери діяльності.

Залиште свій коментар