Не згоден - помри

Вбивство Нємцова може сколихнути нову хвилю антиукраїнської істерії в Росії, а відтак стати черговим поштовхом агресії на сході України.

Борис Нємцов дієва фігура, але не сьогодення - російської історії. Він був впливовим політиком у 90-ті роки, потім відбулася певна девальвація його політичної харизми. Але це не стільки біда самого Нємцова, скільки, на жаль, результат драматичних процесів трансформації російської опозиції.

Паралельно з формуванням режиму Путіна, зміцненням авторитарної системи в Росії російська опозиція опинилася на маргінесі. І тепер у ній немає таких людей, які були б прямою загрозою для Путіна. Борис Нємцов, хоч і був яскравою фігурою, теж не став виключенням. Навіть Навальний, який опинився в епіцентрі останніх політичних подій, і він не є такою загрозою.

Однак Путін – людина, я це чув від своїх російських колег, схильна до помсти. А Нємцов не приховував особистої неприязні до Путіна. Він зробив цілу низку аналітичних доповідей, випустив кілька книжок. Це були викриття різних фінансових оборудок самого Путіна і його оточення. Тож не виключено, що Путін міг таким чином помститися опозиціонерові, як свого часу журналістці Анні Політковській.

Неважливо, був це особистий наказ Путіна чи хтось з оточення російського президента вирішив зробити йому "подарунок", прибравши людину-роздратування, очевидно, це ще й спроба залякати інших представників опозиції. Не випадково, що вбивство сталося напередодні маршу російської опозиції. Символічним є і місце загибелі: мовляв, будь-який "незгодний", який наблизиться до "стін Кремля", може стати жертвою.

З іншого боку, коли з російського телебачення звучить фактично майже не приховано заклик: "Убий! Убий!", і вказуються вороги, то рано чи пізно ці постріли пролунали б. Нємцов просто став персоніфікованою жертвою цієї ненависті і агресії. Це могли зробити російські націоналісти, які вбивають "ворогів".

Коли з російського телебачення звучить фактично майже не приховано заклик: «Убий! Убий!», і вказуються вороги, то рано чи пізно ці постріли пролунали б

Загроза у тому, що зараз, коли іде процес фашизації не тільки влади, а й суспільства, хвиля агресії стає некерованою, стає загрозою для будь-кого в російському суспільстві.

В Україні свого часу загибель Георгія Гонгадзе і "касетний" скандал викликали хвилю обурення і врешті решт призвели до першого Майдану. Бажання оновити суспільство виникло саме тоді. Це був початок ланцюгової реакції. В Росії дещо по-іншому. Можливо убивство Нємцова стане поштовхом до дій всередині певного середовища, але очікувати, що воно сколихне маси, на жаль, немає підстав.

Натомість може піднятися нова хвиля антиукраїнської істерії. Слідчі органи зараз розглядають різні дуже специфічні, оригінальні версії, зокрема, й про український слід. Вже дуже популярна версія в Росії, що це нібито зробили українські спецслужби задля провокації проти російської влади. А отже нам не слід чекати нічого доброго. Бо якщо розпочнеться нова хвиля ненависті до України, вона може стати і новим поштовхом до агресії на сході країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: