Особисті речі загиблого Героя України Андрія Кизила передані до музею

Побачити форму та кухоль одного з наймолодших офіцерів ЗСУ можна буде в Києві.

Одна з найбільших у країні експозицій, яка розповідає про війну на Донбасі, поповнилася речами Героя України Андрія Кизила. Офіцер загинув 29 січня в Авдіївській промзоні, а його дружина Оксана готова зробити все, аби люди не забували про тих, хто береже їхній спокій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Форма, берці, планшет, зламана рація, посвідчення героя та кухлик бійця з позивним "Орел", який посмертно одержав звання майора, відтепер є надбанням музею. Туди ж передано і автомобіль, яким офіцер користувався в зоні бойових дій. Собі на згадку Оксана залишила тільки ланцюжок і годинник. "Годинник я передам синові. Андрюшка його не знімав, навіть коли в ванну йшов. Я от зараз думаю, куди його заховати, щоби не втратився той запах", - каже жінка.

Музейники до військових артефактів ставляться дуже бережно. "Консервуємо, щоб воно надійно зберігалося десятиріччя, а може і сторіччя, але нічого не змивається – ні кров, нічого", - розповіла заступник директора музею історії України у Другій світовій війні Любов Легастова. Відвідувачам у такий спосіб хочуть показати весь жах війни – без прикрас.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

ВідеоВ одну з найбільших експозицій війни на сході передали речі загиблого бійця Андрія Кизила

Залиште свій коментар