Про користь шипшини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Багато хто полюбляє чаї і відвари з цієї ягоди, але не всі знають, як їх правильно робити.

Всі знають — шипшина корисна. У народі кажуть, що вона чемпіон з вітаміну С, має загальнозміцнювальну дію і навіть, допомагає під час застуд та інфекційних захворювань.

Дійсно, в шипшині міститься дуже багато аскорбінової кислоти. Так воно є, але саме в сухому, засушеному або замороженому вигляді. А її таку ніхто ж не їсть.

Можна, звичайно, з неї приготувати компот або зробити відвар. Тільки врахуйте, що шипшина в такому вигляді принесе вже набагато менше користі. Адже під час термічної обробки концентрація вітаміну С зменшується у багато разів.

З цієї причини шипшину не треба заварювати окропом і довго настоювати в термосі. Так у вас буде більшою мірою жовчно- і сечогінний засіб, бо плоди мають помірну спазмолітичну, жовчогінну дію. А щоб здобути більше користі з шипшини, залийте її водою температурою не вище 80 градусів і настоюйте кілька годин в закритій ємності.

Ще в ягодах шипшини є вітаміни E, K і P, антиоксиданти, мінерали. Але річ у тому, що вміст вітаміну С та інших корисних речовин вимірюється на 100 г продукту, з'їсти ж таку кількість шипшини дуже важко.

Шипшина, ягоди, осінь
pixabay.com

Це зовсім не означає, що треба відмовлятися від шипшини і не готувати відвар або компот. Потрібно розуміти, що шипшина містить трохи корисних речовин у тій кількості, яку реально вжити. Вона слугує тільки їх додатковим джерелом в нашому осінньо-зимовому раціоні.

Я зовсім не хочу применшити загальну користь шипшини. Просто підходьте до цього практичніше. Варто звертати увагу на те, що і скільки ви їсте!

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції