Новий суддя КСУ, призначений Радою, склав присягу

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий суддя КСУ, призначений Радою, склав присягу

Тепер у складі КСУ — 15 суддів, не рахуючи Олександра Тупицького.

Призначений парламентом новий член Конституційного суду Віктор Кичун сьогодні склав присягу. З цієї нагоди в КСУ скликали спеціальне засідання. Головував на ньому заступник відстороненого Олександра Тупицького. Він і вручив Кичуну головні атрибути судді: мантію, нагрудний знак та посвідчення.

Про це йдеться 24 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер Конституційний суд має у складі 15 членів, не рахуючи Олександра Тупицького. Всього за законом передбачено 18 суддів.

Нагадаємо, що довкола Конституційного суду триває конфлікт, спричинений одіозним рішенням суду скасувати електронне декларування для державних чиновників. Воно викликало незадоволення західних партнерів та масові протести громадян. Крім того Державне бюро розслідувань звинуватило голову суду в двох злочинах: неправдивих свідченнях та підкупі свідка.

Новини України: парламент призначив нового суддю КСУ

Новини України: парламент призначив нового суддю КСУ

Через це президент відсторонив Олександра Тупицького на два місяці, та цей термін невдовзі закінчується. Сам Тупицький відсторонення вважає незаконним. В Офісі глави держави сподіваються, що призначення нового судді запустить повноцінну роботу Конституційного суду.

"Найближчими днями ми отримаємо ще один указ президента про продовження строку відсторонення пана Тупицького від посади, оскільки досудове засідання не завершене, а повернення особи, яка має статус процесуальний — підозрюваний у кримінальній справі, є неприпустимим. Ми найближчим часом отримаємо вже рішення органів досудового слідства про направлення матеріалів до суду", — зазначив представник президента в КСУ Федір Веніславський.

Верховна Рада 18 лютого призначила Віктора Кичуна суддею КСУ за своєю квотою. Кандидатуру Кичуна висунула фракція "Слуга народу".

Раніше Верховний суд відмовив Олександрові Тупицькому у відкритті справи проти Володимира Зеленського.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація