Рада дозволила олігархам ділити бюджет за зачиненими дверима

Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада дозволила олігархам ділити бюджет за зачиненими дверима

Рада вкотре змінює правила держзакупівель / Фото: Главред

Провладна більшість зробила перший крок до виведення стратегічних галузей з-під дії закону про держзакупівлі.

Верховна рада прийняла за основу урядовий проект закону "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності", повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

За відповідний законопроект №10006 у вівторок, 13 березня, в першому читанні проголосувало 236 народних депутатів.

Документом зокрема пропонується визначити особливий порядок держзакупівель для постачальників природного газу, теплової та електричної енергії, питної води, водовідведення, надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту, функціонування міського електротранспорту, надання послуг автостанцій, портів, аеропортів, телекомунікаційних послуг, переробки нафти.

Перед голосуванням за законопроект віце-спікер ВР Микола Томенко зазначив, що документ подано Кабміном у контексті загальної логіки виведення з-під держконтролю стратегічних галузей України.

"Це означає, що потрібно половину галузей вивести з-під сфери дії закону про державні закупівлі та окремим законом сказати, що все, що стосується нафти, газу, електроенергії, одним словом — великого бізнесу, який працює під владою, — його не потрібно контролювати , він не повинен брати участь у тендерах, вони не повинні публікувати інформацію, казначейство не повинне їх перевіряти, вони повинні робити все, що хочуть ... Більш корупційного законопроекту ... Верховна рада ще не знала", — сказав він.

Зокрема, Томенко звернув увагу на такі юридичні нововведення, як надання можливості органу державної влади або місцевого самоврядування на підставі спеціального рішення вивести з-під тендерних закупівель будь-яку операцію.

"Ще раз звертаю увагу: підпис (під законопроектом, — ред.) прем'єр-міністра, підпис Міністерства економіки. Мені цікаво, хто такий законопроект подає? На підставі розслідування люди, які подали такий законопроект, точно підпадають під дію нашого антикорупційного законодавства", — підсумував він.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація