Середня зарплата стала вдвічі більшою за мінімальну. Хто почав отримувати більше

У червні середня зарплата зросла на 8%.

Середня заробітна плата в Україні зросла на 520 гривень.

Про це повідомляє Державна служба статистики, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Номінальна оплата праці штатного працівника в Україні в червні цього року збільшилася майже на 8% порівняно з травнем. Сьогодні вона становить 7360 грн. Це в 2,3 разу вище від рівня мінімальної заробітної плати в 3,2 тис. грн.

У Мінсоцполітики уточнюють, що порівняно з червнем минулого року середня зарплата зросла на майже 38%. Констатують, що найбільше зарплати зросли в галузях виробництва комп'ютерів, електронної та оптичної продукції – на 64,0% (12136 грн), виробництва електронного устаткування – на 47,9% (7038 грн); виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів – на 43,7% (7798 грн); виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення – на 39,7% (8802 грн).

У бюджетників середні зарплати за рік зросли в півтора раза: в освітян – на 51,9%, до 7151 грн, а в працівників діяльності у сфері творчості, мистецтва та розваг – на 48,4% (6159 грн).

"Зростання заробітної плати пов'язане з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, збільшенням фонду оплати праці працівників бюджетної сфери, легалізацією неформальної зайнятості та виходом з "тіні" заробітної плати, а також інших чинників", - пояснили в Мінсоцполітики.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що середня заробітна плата в Україні в середньостроковій перспективі становитиме 10 тис. грн.

ВідеоУ пошуках середньої зарплатні: скільки реально заробляють українці

Залиште свій коментар