Зеленський Володимир Олександрович

Інформаційна довідка

Шостий президент України Володимир Зеленський став відомим задовго до свого президентства, але не в політиці, а у шоу-бізнесі. Багато років він знімався та продюсував гумористичне шоу на політичну тематику "Квартал-95", яке дивились мільйони українців. Також його можна було побачити у романтичних комедіях, новорічних програмах та у ролі ведучого у багатьох телевізійних проєктах.

Особиста популярність актора сильно вплинула на його шанси стати президентом.

До оголошення про балотування на посаду президента Зеленський не коментував українське політичне життя ніде, крім сцени "Кварталу-95", тому багато хто не уявляв його на посаді президента країни з 40-мільйонним населенням.

Біографія

Володимир Зеленський народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі. У дитинстві декілька років він жив у Монголії, де тоді працював його батько.

Вже у школі він займався самодіяльністю та грав на гітарі у шкільному ансамблі. Також Зеленський займався греко-римською боротьбою, важкою атлетикою, бальними танцями, збирав марки та грав на піаніно.

Після закінчення школи Зеленський вступив до Криворізького економічного інституту Київського економічного університету ім. Гетьмана на економічний факультет.

Варто зазначити, що він ніколи не працював за фахом, крім двох місяців практики.

КВК

Ще коли Зеленський вчився в 11 класі, він організував команду КВК, яка виграла у команди вчителів. Після школи він грав у команді "Молодий Кривий Ріг", а пізніше його запросили ставити танцювальні номери у команду КВК "Запоріжжя - Кривий Ріг - Транзит".

З часом він почав грати в основному складі команди, і вже 1997 року команда стала чемпіоном Вищої ліги КВК.

Після успішного сезону Зеленський вирішив створити нову команду, яка отримала назву "95-й квартал". Там він був актором, капітаном та автором жартів.

Від 1998 до 2003 року "95-й квартал" виступав у Вищій лізі КВК та нарощував популярність. Всі учасники мешкали у Москві та багато гастролювали містами СНД. Двічі вони доходили до півфіналу ліги КВК.

"Квартал 95"

2003 і 2004 року команда починає зніматися у різних передачах, щоб в результаті вкласти всі гроші у спільний проєкт. Зеленський, серед іншого, навіть вів кулінарне шоу "Містер Кук".

Вже 2005 року на телеканалі "Інтер" вийшло в ефір телешоу "Вечірній квартал". Зеленський там був і головним актором, і режисером. Дуже швидко шоу, яка називають політичним кабаре, стало популярнішим за "Comedy Club".

За деякий час команда "95-й квартал" стала "Студією Квартал-95", власниками якої були Володимир Зеленський та брати Борис і Сергій Шефіри.

Студія бралася за різні проєкти ("Вечірній квартал", "Бійцівський клуб", "Україно, вставай"), писала сценарії для телевізійних передач ("Пісня року", "Полундра"), мюзиклів ("За двома зайцями", "Три мушкетери", "Дуже новорічне кіно, або ніч у музеї"), фільмів та готувала приватні корпоративи.

Коли на Донбасі почалася війна, студія давала концерти в АТО та жертвувала гроші на потреби військових.

2019 року Зеленський заявив, що виходить із бізнесу в "Студії Квартал 95".

Фільми і серіали

Зеленський знімався у 18 фільмах. Найуспішими були: "Любовь в большом городе", "8 первых свиданий", "Я, ты, он, она", "Слуга народа".

Повнометражні фільми, які виходили на екранах кінотеатрів України та Росії додали популярності та впізнаваності Зеленському.

Ще у 15 стрічках він виступив сценаристом (найвідоміша - "Свати"), у 22 продюсером, та в останньому перед президентством фільмом "Я, ты, он, она" режисером.

Також його голос знайомий фанатам дитячого фільму Паддінгтон, де він озвучив головного героя-ведмедика.

Президент

2015 року, коли вийшов серіал "Слуга народу" (а потім фільм) почалися розмови про те, що Зеленський може балотуватися на посаду президента України.

Зеленський оголосив про намір під час новорічного звернення в ефірі на телеканалі "1+1". Вже 30 січня 2019 року ЦВК офіційно зареєструвала кандидатуру Зеленського на виборах.

В середині 2018 року він мав 5-10% підтримки, але після оголошення на Новий рік рейтинг почав стрімко зростати.

У всіх опитуваннях Зеленський обходив Петра Порошенка та Юлію Тимошенко.

Володимир наголошував на тому, що він новий політик та буде "ламати старі схеми". До того ж він вже був достатньо відомою особою, тому більшість виборців були про Зеленського гарної думки.

Не менше вплинула роль вчителя історії, який став президентом "з народу" у серіалі "Слуга народу".

Під час передвиборчої кампанії Зеленський не озвучував свої плани, не висловлював погляди на важливі теми та уникав преси.

Головним "виходом у світ" за час кампанії були дебати з Петром Порошенком, які відбулись на стадіоні "Олімпійський".

В результаті, 31 березня 2019 року Володимир Зеленський у першому турі набрав 30,24% голосів (проти 15,95% за Петра Порошенка, який також вийшов до другого туру).

21 квітня того самого року у другому турі президентських виборів Зеленський переміг свого опонента за результату у 73,22% підтримки проти 24,45% за тодішнього президента.

Інстаграм і Фейсбук

Володимир Зеленський активно спілкується зі своїми підписниками у соціальних мережах. На його сторінках регулярно з'являються відеозвернення, він робить трансляції із зустрічей, занять спортом. Його активна позиція в соціальних мережах допомогла отримати прихильників під час президентських перегонів серед молоді.  

Декларація

Травень 2019

В Єдиному державному реєстрі декларацій опубліковано декларацію президента Володимира Зеленського за 2018 рік. Він розкрив, що власність, яка записана на нього, належить дружині Олені й вони володіють нею спільно.

На Зеленського оформлений житловий будинок площею 353,5 м2 і земельна ділянка в Іванковичах Київської області, а також дві квартири в Києві загальною площею понад 386 м2 і два паркувальних місця. Придбана 2007 року квартира площею 254,5 м2 - у спільній власності Зеленського та його давніх бізнес-партнерів Бориса та Сергія Шефірів. Ще одна квартира у столиці площею 198,6 м2 оформлена порівну на Зеленського і Сергія Шефіра.

На дружину Олену зареєстрована одна квартира в окупованій Лівадії (Ялта, Крим) площею 129,8 м2 і паркувальне місце, а також квартира в столиці на 284 м2. Водночас нежитлове приміщення у столиці на 337,8 м2 порівну розділене між Оленою Зеленською, Ларисою і Оленою Шефірами. Ще одне приміщення на 305 Олена ділить із Сергієм Шефіром.

Президент Зеленський і його дружина 2018 року мали частки в двох британських квартирах. Зеленський вніс до декларації дві квартири в українській столиці і три паркувальних місця, які є власністю кіпрської фірми "Ельдоранте Лімітед". Компанія "Сан Томмасо С.Р.Л." володіє в Італії житловими будинками площами 413 м2 кожен. Серед незавершеного будівництва на Зеленських зареєстровані готельні номери в Грузії загальною площею 436 м2.

Родина їздила на авто Range Rover 2016 року і Mercedes-Benz 500 4 MATIC 2014 року випуску.

Крім того, родина Зеленських станом на 2018 рік мала цінні папери у низці кіпрських компаній, корпоративні права у "Студії Квартал 95" та інших, патенти. Президентське подружжя є кінцевими бенефіціарами 11 фірм, зареєстрованих в Україні, Італії, Белізі і на Кіпрі.

У компанії "Квартал 95" Зеленський отримав зарплатню в розмірі 4,16 млн грн, а Олена - 1,11 млн грн. Дохід від підприємницької діяльності становить 4,13 млн грн, дохід від надання майна в оренду - майже 979 тис. грн. Відсотки, отримані в банках, - майже 968 тис. грн. Також серед задекларованого є страхові виплати, роялті. 

2018 року Зеленські тримали у банках понад 438 тис. дол., незначну суму в євро і понад 100 тис грн. Готівкою - 190 тис. дол., 62 тис. євро, 150 тис. грн. Утім, президент також кредитувався. Зокрема, в "ОТП-Банку" позичив 200 тис. грн, в "ПриватБанку" - 400 тис. грн, і 1 775 935 британських фунтів - на Белізі.

Листопад 2019

Зеленський отримав 902 454 тисяч гривень доходу від здавання в оренду майна іноземцям та повідомив про це у декларації.

Згідно з документом, ці гроші президент України отримав 28 жовтня. Він здавав майно іноземцям Сірану Сонгу і Хинуї Ліну.

Що це за майно, у декларації не вказано.

Січень 2020

Зеленський подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, задекларувавши отримання майже 4,9 мільйона гривень роялті від ТОВ "Квартал 95".

До того ж Зеленський вказав, що отримав компенсацію за користування торговою маркою - 104 тисячі гривень.

Сім'я

Володимир Зеленський виріс у повній родині. Батько - Олександр Зеленський - народився 23 грудня 1947, доктор технічних наук, професор, завкафедри інформатики та інформаційних технологій Криворізького економічного інституту. Досі працює в університеті. Коли Володимир був маленький, він працював у Монголії, за якийсь час мати з сином повернулись до Кривого Рогу, а батько продовжив роботу над будівництвом гірничо-збагачувального комбінату в місті Ерденет.

Мати, Римма Володимирівна Зеленська, народилась 16 вересня 195, має інженерну освіту, трудовий стаж 40 років. Зараз вже на пенсії.

За словами батьків, вони дуже пишаються успіхами Володимира, але переживали через його бажання стати президентом.

Також є інформація про дідуся Володимира. Семен Іванович Зеленський народився 1924 року у Кривому Розі. Учасник Другої світової війни. У роки війни командир мінометного взводу, потім - командир стрілецької роти 174-го гвардійського стрілецького полку 57-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Дружина та діти

Володимир Зеленський познайомився з майбутньою дружиною під час навчання в інституті, хоча у школі вони вчились у паралельних класах, але не були знайомі. Олена (у дівоцтві Кияшко) за освітою архітекторка, закінчила Криворізький технічний університет з червоним дипломом.

Вона працювала разом із чоловіком над створенням "Студії Квартал-95", має у власності 0,01% компанії, інші 99,99% належать чоловікові. Довгі роки Олена була сценаристом "Кварталу" та не надто публічною особою. Рішення чоловіка про балотування у президенти її шокувало.

Також Зеленська володіє частинами декількох фірм та елітного житла.

Подружжя має двох дітей: доньку Олександру (народилася 15 липня 2004 року) та сина Кирила (народився 21 січня 2013 року).

Донька президента вже спробувала себе у кіно: 2014 року вона знялась у татковому фільмі "8 нових побачень" в ролі доньки головного героя. 2016 року Олександра взяла участь в шоу "Розсміши коміка. Діти", де виграла 50 000 гривень.

Зеленський намагається оберігати дітей від уваги преси. 1 вересня, коли син пішов до школи, президент навіть нагримав на журналіста, який знімав на відео Кирила.

Його діти вчаться в приватній школі, яка розташована на території ЖК "Новопечерські Липки" у Києві. Вартість за навчання в цій школі коливається від 10850 до 12850 доларів на рік.

Кирило 2019 року пішов до першого класу, а Олександра - до дев’ятого.