Вухо Ван Гогу відрізав його друг Поль Гоген

Німецькі дослідники висунули нову версію того, що Ван Гогу вухо відсік його товариш.

Двоє дослідників з Гамбургського університету - Ханс Кауфман і Ріта Вільдеганс вважають, що історія про те, як Ван Гог відрізував собі вухо, всього лише легенда. Насправді, вважають учені, мочку вуха йому відсік його друг Поль Гоген.

У книзі, яка вийшла нещодавно, "Вухо Ван Гога: Поль Гоген і змову мовчання" (Van Goghs Ohr: Paul Gauguin und der Pakt des Schweigens) вони висувають наступну версію події: дослідний фехтувальник Гоген відсік вухо Ван Гога, захищаючись від нападу. Потім обидва художники забули про цю історію, оскільки інакше Гоген попав би у в'язницю.

Інцидент трапився в 1888 році в Арлі на півдні Франції. За версією Кауфмана і Вільдеганс, у Ван Гога стався припадок хвороби, що робила його агресивним, і він накинувся на Гогена, який заявив йому, що вирішив виїхати. Тоді Гоген відсік мочку його лівого вуха, хоча неясно, чи було це зроблено випадково або навмисно.

Кауфман вважає, що непряме підтвердження цієї теорії є, зокрема, в листі Ван Гога його братові Тео, де він пише: "На щастя, Гоген <.> поки не озброєний кулеметом або іншими небезпечними військовими машинами".

Згідно офіційної версії, Ван Гог в припадку душевної хвороби відрізав собі мочку вуха бритвою після сварки з Гогеном. Зведення про випадок 23 грудня 1888 року виходять від Гогена і від поліцейських Арля. Останні виявили скривавленого Ван Гога вранці 24 грудня і доставили його в лікарню. За їхніми даними, Ван Гог показував шматочок загорнутого в газету вуха знайомій повії на ім'я Рашелі.

Згодом весь цей епізод з життя голландського художника був визнаний одним з ознак наростаючої душевної хвороби, яка, врешті-решт, привела його до самогубства. Версія Поля Гогена свідчила, що два друга-художники посварилися, Гоген вийшов з будинку і відправився ночувати в готель. Залишившись один, засмучений Ван Гог відрізав собі бритвою мочку вуха.

Читайте також:

Ван Гогу виповнюється 155 років

Втрачений записник Ван Гога знайшли

Ван Гог залишиться у Ліз Тейлор

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: