Змінити колір очей на голубий можна буде за 5 тисяч доларів

За 20 секунд спеціально налаштований лазер зруйнує у райдужній оболонці ока пігмент меланін, відповідальний за темне забарвлення тканин.

Американська компанія Stroma Medical розробила методику зміни кольору очей з карого на блакитний.

"Процедура проводиться спеціально налаштованим лазером, який руйнує у райдужній оболонці ока пігмент меланін, відповідальний за темне забарвлення тканин", - розповів співробітник фірми Грег Хоумер.

Сама процедура займає близько 20 секунд, а зміна кольору відбувається поступово протягом двох-трьох тижнів. Після цього очі залишаються блакитними назавжди.

Хоумер заявив, що він переконаний у безпеці нової методики. Проте представник Американського коледжу офтальмології Елмер Ту зазначив, що вивільнення меланіну у внутрішньоочну рідину в ході процедури теоретично може підвищити ризик розвитку пігментної глаукоми - важкого захворювання, що загрожує сліпотою.

Підтвердити або спростувати ці побоювання повинні подальші випробування методики, які триватимуть не менше року. У разі їх успіху новий прилад з'явиться на світовому ринку вже через 18 місяців. Ймовірна вартість процедури - близько п'яти тисяч доларів.

Виконавчий директор Stroma Medical Дауге Деніелс пояснив, що перефарбування очей лазером вільне від недоліків кольорових контактних лінз. Зокрема, світлі лінзи на темних очах виглядають неприродньо і заважають зору. Крім того, їх постійне носіння може призвести до розвитку інфекції.

Читайте також:

Японські біологи створюють штучний імунітет

Дівчина складала тест на водіння народжуючи дитину

Планета через 20 років: роботи-трудяги і "друк" людських органів

Революція в медицині: вчені виростили око у пробірці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: