Революція в медицині: вчені виростили око у пробірці

Японцям вдалося "створити" людське око, що дозволить в майбутньому хворій людині пересаджувати цілком новий орган.

Японські вчені зробили прорив у медицині і водночас новий крок до вічної молодості і здоров'я. Вони виростили у звичайній чашці Петрі людське око.

В якості основи взяли ембріональні стовбурові клітини, вони володіють унікальною особливістю - з них можна виростити будь-які клітини і тканини людського тіла.

Вчені констатують, щоб отримати такий складний орган, як око - це вперше. Всі колишні спроби завершувалися провалом, виходив якийсь божевільний коктейль з потрібних клітин - паличок і колб, які дозволяють людині бачити, і абсолютно непотрібних фрагментів.

За розвиток ока відповідають десятки тисяч генів, але є один, головний, як його називають, майстер-ген.

Японці змогли підібрати до нього ключ, а також експериментальним шляхом знайшли рецепт ідеального "живильного" середовища, в якому клітини ростуть "як потрібно".

Зокрема, розчин має бути наднасичений киснем, з концентрацією в 2 рази вище, ніж у звичайному повітрі.

Пересаджувати цілком новий орган, поки не ризикують, але брати окремі ділянки вже можливо. Найцінніше в цьому відкритті, що для пересадки доступна сітківка. Саме її пошкодження викликає найчастіше сліпоту, її клітини не відновлюються, і раніше випадків подібної трансплантації майже не було.

Як відомо, при низькій температурі стимулюється вироблення маслянистої речовини, яка формує зовнішній шар слізної плівки. У результаті плівка стає дуже товстою і жорсткою, поширюючись на поверхні ока.

Читайте також:

Вчені знайшли спосіб перемогти старість

Китайські клоновані корови почали давати людське молоко

Вчені знайшли "протиотруту" для розсіяного склерозу

Китайські вчені пересаджуватимуть людям органи клонованих свиней

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: