Олаф Шольц став новим канцлером Німеччини

Олаф Шольц став новим канцлером Німеччини

Фото: Associated Press

Меркель перебувала у кріслі 16 років.

Депутати Бундестагу обрали нового канцлера: Ангелу Меркель замінив на посаді соціал-демократ, ексміністр фінансів Олаф Шольц.

 Він отримав абсолютну більшість у 395 голосів від депутатів, повідомляє Reuters.

Крім того, під час засідання парламенту депутати обрали новий уряд. У ньому 16 міністрів.

Новий уряд замінив кабінет Ангели Меркель, партія "Християнсько-Демократичний союз" якої чотири рази перемагала у виборах. Меркель перебувала у кріслі 16 років. До слова, у другій половині дня колишня канцлерка передасть канцелярію новому очільнику. 

Досвідчений політик: що відомо про нового канцлера Німеччини

Олаф Шольц народився 14 червня 1958 року в Нижній Саксонії, що на заході країни. Одружений з Бріттою Ернст - членкинею СДПН. Дітей не мають.

Закінчив Гамбурзький університет: став спеціалістом з трудового права. У політиці від 90-х років, коли у 1994-му став головою районної асоціації СДПН в Альтоні - один з районів Гамбурга.

Шольц був депутатом бундестагу Німеччини від 1998 року до 2001 року, а також від 2002 року до 10 березня 2011 року. Два роки, від 2007-го, перебував на посаді федерального міністра праці та соціальних справ у коаліційному уряді Ангели Меркель. У 2018 році посів крісло віцеканцлера та міністра фінансів.

У вересні 2021 року Шольц очолив партійний список "Соціал-демократичної партії Німеччини". Під час виборів до парламенту політсила здобула перемогу, отримавши 25,7% голосів.

Як повідомлялося, соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) виграла вибори до Бундестагу - 25,7%. Для коаліції потрібно було отримати 368 мандатів. Було вирішено, що крісло канцлера посяде соціал-демократ Олаф Шольц. Наприкінці листопада три політичні партії, що пройшли до Бундестагу, домовилися про створення коаліції та розподіл портфелів, а 7 грудня вони підписали угоду.

Прощання з Меркель: канцлерку військовою церемонією із маршем та смолоскипами проводили на пенсію

Прощання з Меркель: канцлерку військовою церемонією із маршем та смолоскипами проводили на пенсію

Повʼязані теми:

Наступна публікація