Закриття EX.UA: міліція збирає дані про користувачів

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Закриття EX.UA: міліція збирає дані про користувачів

Закриття EX.UA спровокувало масове обурення користувачів / Фото: Обозреватель

Обшуки в офісах компаній-партнерів EX.UA можуть мати наслідки і для користувачів ресурсу.

Представники закритого напередодні файлообмінника EX.UA заявляють, що в МВС прагнуть отримати персональні дані користувачів, які розміщували на ресурсі піратський контент.

Як розповів виданню "КоммерсантЪ-Україна" представник EX.UA Юріс Пісковий, ресурс співпрацював з правовласниками і видаляв піратську інформацію за першим зверненням.

"Але багато правовласників хотіли знати, хто цю інформацію публікував. Це персональні дані наших відвідувачів, вони захищені законом. Тим не менше, вони знайшли спосіб отримати їх", - констатував він.

Пісковий також не виключив, що причиною закриття EX.UA могли стати бізнес-інтереси. "Мені розповідали правовласники, що до них приходили люди з органів і просили виступити проти нас", - зазначив він.

Найбільший файлообмінник України EX.UA припинив роботу 31 січня. Офіційна версія - ресурс входить до 25 найбільших піратських веб-сайтів світу. В міліції повідомили, що було порушено кримінальну справу за фактом порушення ресурсом авторських прав і нібито в ході обшуку було вилучено 200 серверів з інформацією загальним обсягом шість тисяч терабайт.

Однак пізніше в EX.UA спростували інформацію про обшук та вилучення серверів.

"Співробітники МВС прийшли до кількох наших партнерів. Інформація на ресурсі при цьому не постраждала - у нас кілька хостингів на різних майданчиках, у тому числі за межами країни", - стверджує Пісковий.

Українські користувачі уже бурхливо відреагували на дії правоохоронців. Закриття EX.UA стало основною темою обговорення в соціальних мережах, об 11 годині 1 лютого всіх небайдужих до долі ресурсу скликають на акцію протесту під МВС.

Сам сайт МВС, на якому у другій половині дня з'явилася інформація про слідчі заходи, став тимчасово недоступний і не відкривається досі, станом на ранок 1 лютого. У прес-службі міліції не виключили факт DDoS-атаки з боку розгніваних користувачів.

EX.UA був запущений в 2009 році. Ресурс наповнюється в основному самими користувачами, які завантажують на сервери як особисту інформацію, так і численні копії фільмів і музики. На сьогоднішній день місячна аудиторія ресурсу досягає 6 млн осіб. На сайті розміщено понад 200 тис. релізів. Цікаво, що раніше власники ресурсу вирішили поступово перевести його на платні послуги.

Закриття популярного сайту EX.UA

Закриття популярного сайту EX.UA

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація