Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Між США та КНР назріває технологічна війна – The New York Times

Конфлікт виник через угоду про придбання компанії Qualcomm.

Відносини між Вашингтоном та Пекіном загострилися через суперництво у технологічній галузі. Конфлікт відбувся вчора ввечері після того, як уряд США закликав провести повне розслідування купівлі Китаєм американського виробника чіпів, компанії Qualcomm. Про це повідомляє The New York Times

Угода з американським виробником Broadcom могла стати найбільшою в історії технологій. Це б дозволило значно прискорити розвиток комп'ютерних чіпів, смартфонів та багатьох гаджетів. Проте заступник уряду США заявив, що купівля Qualcomm послабить компанію і дасть китайським суперникам перевагу.

"Китай, швидше за все, змагатиметься, щоб заповнити будь-яку порожнечу у технологіях", – заявив чиновник казначейства Сполучених Штатів у листі, в якому закликав переглянути угоду.
Приводом для перевірки транзакції став січневий лист від компанії Qualcomm до комітету із закордонних інвестицій у США (CFIUS), де вони просили перевірити, чи не загрожує потенційна угода питанню національної безпеки США. Після цього ухвалення рішення про покупку було відкладене, і тепер угода буде місяць перевірятися CFIUS.

ВідеоУ США хочуть розслідувати можливе порушення Китаєм прав на їхню інтелектуальну власність

Занепокоєння у CFIUS виникло через те, що американська компанія Qualcomm займається розробкою інноваційної технології бездротового зв’язку 5G, і побоюється, що Broadcom припинить програму досліджень і це значно ослабить технологічний прогрес США. Крім того, Qualcomm розробляє ще й секретні проекти для уряду США.

Нагадаємо, що Qualcomm і Broadcom ніяк не можуть домовитися про ціну покупки: китайська компанія вже чотири рази підвищила ціну, але американська очікує отримати за транзакцію $ 160 млрд і тільки тоді готова обговорити питання покупки. Вчора акціонери Qualcomm на загальному з’їзді мали обговорити питання злиття компаній.

Залиште свій коментар

Вибір редакції