Москва закликала Лукашенка припинити розстріли

Дата публікації
Перегляди
1410
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Москва закликала Лукашенка припинити розстріли

Сергій Лавров: Росія зацікавлена, щоб Білорусь приєдналася до мораторію на смертну кару / Фото: AFP

Глава МЗС Росії Сергій Лавров засудив смертну кару в Білорусі і закликав Мінськ приєднатися до мораторію.

Росія зацікавлена ​​в тому, щоб усі європейські країни, зокрема і Білорусь, приєдналися до мораторію на смертну кару, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Таким чином міністр прокоментував приведення у виконання смертних вироків щодо Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова, які були визнані винними в організації теракту в метро Мінська. Днями юнаків розстріляли.

"Боротьба з тероризмом, звичайно, має бути нещадною. Водночас наше ставлення до смертної кари добре відомо, ми давно оголосили мораторій на смертну кару", - зазначив Лавров.

"Ми в принципі були б зацікавлені в тому, щоб всі європейські країни до такого мораторію приєдналися", - додав він.

На переконання Лаврова, рішення проблеми застосування смертної кари в Білорусі може забезпечити участь країни в Раді Європі, адже однієї з умов такої участі і є мораторій на смертну кару.

Нагадаємо, теракт в метро Мінська стався 11 квітня 2011 року. Внаслідок вибуху на станції "Жовтнева" загинули 15 людей, більше 160 постраждали.

Вже буквально за добу білоруська міліція оголосила про розкриття теракту. За нього затримали двох 26-річних мешканців Вітебська Коновалова і Ковальова, які зізналися і в скоєнні інших терактів у Білорусі. Згодом суд визнав їх винними і засудив до найвищої міри покарання - розстрілу.

Утім, багато оглядачів і навіть родичі жертв вибуху вважають їхню провину недоведеною, вказуючи на значні "пробіли", які залишило слідство.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1410
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація