Мусульманин переміг на виборах мера Лондона

Садік Хан може стати першим мером-мусульманином європейської столиці.

Лейборист і пакистанець за походженням 46-річний Садік Хан переміг у першому турі виборів мера Лондона

Про це повідомляє Українська служба Бі-бі-сі.

Згідно з даними екзит-полів і після підрахунків 98,7% голосів, за Садіка віддали свої голоси 44% виборців, що прийшли на вибори, а за його основного опонента – консерватора і сина мільярдера Зака Голдсміта – проголосували 35%.

Офіційні результати повинні з'явитися близько опівночі за британським часом (друга година ночі за київським), однак Голдсміт все одно не зможе подолати відрив від переможця. Політики вже вітають з перемогою Садіка Хана на своїх сторінках в Twitter.

Явка виборців склала 45%, що на 7% більше, ніж на минулих виборах в 2012 році. Разом з Садіком і Голдсмітом за посаду мера боролися ще 10 кандидатів.

За британським законодавством, якщо в першому турі жоден з кандидатів не набере 50% плюс один голос, то призначається другий тур, в який виходять два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів.

Згідно з соцопитуваннями, за Садіка у другому турі готові проголосувати 60% виборців, за Голдсміта – 40%. Якщо настрої виборців не зміняться, то Садік Хан може стати першим мером-мусульманином не тільки Лондона, але і в цілому європейських столиць.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: