Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Антарктиці збільшилася швидкість танення льоду

В цілому рівень моря може зрости на 3,5 м.

Згідно з даними двох нових досліджень, лід в Антарктиці тане з рекордною швидкістю, пише в середу британська газета Guardian.

Дослідження, проведене вченими з США і Великобританії, виявляє, що швидкість танення антарктичних пластів льоду прискорилося в три рази за останні п'ять років.

Так, згідно з дослідженням, до 2012 року скорочення кількості льоду в Антарктиці трималося на рівні 76 млрд тонн на рік, однак з тих пір ця цифра зросла до рівня 219 млрд тонн на рік.

В іншому дослідженні говориться, що без екстрених заходів протягом наступного десятиліття, лід, який розтанув може додати більше 25 см до загального збільшення рівня моря в світі до 2070 року. Таким чином, в цілому рівень моря може зрости на 3,5 м.

ВідеоВчені знайшли величезне поселення пінгвінів Аделі біля берегів Антарктики

Суперколонія, як її охрестили науковці, налічує півтора мільйона птахів. На островах Денджер пінгвіни ховаються від кліматичних змін та наслідків людської діяльності. Аналіз супутникових знімків засвідчив – чисельність колонії не падала майже 60 років, на відміну від поселень на Захід від півострова, де популяція зменшується.

Вчені знайшли величезне поселення пінгвінів Аделі біля берегів Антарктики

"Це повинно бути приводом для занепокоєння для урядів, яким ми довіряємо захист наших прибережних міст і громад", - заявив професор Ендрю Шепард, учасник одного з досліджень.

Нагадаємо, що прозонова діра, виявлена в 2011 році над Арктикою, вперше змогла зрівнятися за розміром і масштабом із діркою, виявленою в озоновому шарі атмосфери Антарктики. До такого висновку прийшли вчені, що проводили дослідження верхніх шарів атмосфери.

Залиште свій коментар

Вибір редакції